ממה עשוי מעיל גשם ומה יתרונותיו הבולטים על פני מעילי חורף אחרים

הגשם ניתך על החלון. בחוץ שורר קור כלבים. אין יוצא ואין בא ונדמה שהרחובות נותרו ריקים מאדם. גם אל ביתכם שנדמה היה כמוגן מן הקור החלה לחדור רוח קרירה מן הרחוב. הדבר האחרון שהייתם רוצים לעשות ברגע זה הוא להניח את כוס המרק החמה המונחת בידיכם, ולאפשר לקור למלא את כפות הידיים שלכם שוב לאחר שכבר הצלחתם להפטר ממנו לזמן מה. למרבה הצער, דווקא עכשיו עליכם לצאת החוצה אל הרחוב ולהתייצב אל מול הקור החודר והגשם היורד בלי סוף. בעודכם מתלבטים כיצד להתמודד עם האתגר, נפל מבטכם על מעיל המונח בפינה חשוכה של הבית. מיד עטיתם על עצמכם את המעיל ופסעתם החוצה מלאי תעוזה וביטחון. מה רבה הייתה הפתעתכם, עת מצאתם את עצמכם ניצבים ספוגים במים כבר לאחר מספר צעדים מועט. זו, אם כן, הייתה הפעם האחרונה בה החלטתם לצאת החוצה בגשם כשברשותכם מעיל שהוא איננו מעיל גשם.

אם גם אתם, כמו הבחור מן הסיפור, נהגתם לחשוב עד היום שאין הבדל של ממש בין מעיל גשם לבין מעיל אופנתי רגיל, הרי שטעות בידיכם. לכל אחד מסוגי המעילים הללו שימוש שונה לחלוטין ותכלית אחרת לגמרי וכל אחד מהם יתאים לסיטואציה אחרת משל השני. מעיל סטנדרטי ופשוט יוכל לשמש כפריט אופנתי לכל דבר ועניין, אך בכל הנוגע לשימושים חורפיים פרקטיים, הוא יוכל במקרה הטוב להגן עליכם מפני קור בלבד. סוג אחר של מעיל הוא מעיל הרוח המציע הגנה מן הרוח  וזאת במידת האפשר כמובן. מעיל נוגד רוח עשוי מסוג בד שיסייע לו בתפקודו וגם שיטת העיצוב והתכנון שלו תואמים את תפקידו.

אך לשני המעילים שהזכרנו זה עתה, ישנו חסרון משמעותי למדי. שניהם מוגבלים למדי ואינם מספקים הגנה מרבית (יש שיאמרו שאינם מספקים הגנה כלל) במקרים של גשם. כך שכל עוד אתם מעוניינים במעיל שיהווה בשורה אופנתית או במעיל שיחסוך מכם מעט מן הרוח הנושבת הרי שתוכלו להסתפק באחד מן המעילים הפשוטים יותר. אך במידה ואתם מחפשים את החבילה המלאה – הגנה מן הקור, הגנה מן הרוח והגנה מן הגשם – הרי שהפתרון בעבורכם הוא מעיל גשם. אנשים רבים מעדיפים באופן טבעי לא להתפשר, ולהגיע מוכנים לימות החורף הגשומים. לכן, הם מקדימים תרופה למכה ורוכשים מעיל גשם איכותי עוד בטרם החורף מתחיל. מה גם שכל מעיל גשם איכותי צפוי להחזיק מעמד לאורך שנים ולזכות לתוחלת חיים ארוכה במיוחד.

כל מעיל גשם איכותי יציג מפרט מרשים של אלמנטים שהופכים אותו למגן האידיאלי מפני פגעי מזג האוויר החורפיים. כך למשל, ברוב מעילי הגשם ניתן יהיה למצוא כובע שאפשר לקפל לתוך המעיל בעת הצורך ולשלוף בשעה גשומה כאשר הראש משווע להגנה ולכיסוי. באשר לחומר הגלם הבולט במעילי גשם, הרי שכל מעיל גשם איכותי יהיה עשוי מניילון מובחר האטום לגשם ולרוח. כמו כן, מעיל גשם טוב צריך להגיע עם כיסים רחבים בהם ניתן להטמין את הידיים בזמנים קרים במיוחד. אלמנט אחר של מעילי גשם הוא האפשרות להצר את המעיל בתחתיתו, בפתחי השרוולים שלו ובפתח הצוואר באמצעות שרוכי כיווץ. כך במידה ובכל זאת ישנה רוח שחודרת למעיל ומקררת אתכם תוכלו להגביר את יכולת ההגנה של המעיל.

מי שאינם מעוניינים להמר על בריאותם בימות החורף הקרים, ראוי שיבחרו מעיל גשם איכותי שמציג את כל האלמנטים שציינו ומאפשר הגנה אבסולוטית מפני פגעי החורף השונים. בחירה מושכלת של מעיל גשם יכולה להיות ההבדל בין חורף רטוב וקר לבין חורף בריא ונעים.

מעיל גשם Outdoor

 

מדוע כדאי לקנות ציוד קמפינג בחנות של חגור

ציוד לקמפינג קונים רק בחגור

בארץ יש הרבה אנשים שאוהבים לצאת לטיולים בטבע כולל לינה בשטח. קמפינג עבורם, זה חלק מההווי המשפחתי שלהם. בין אם אתם טיילים וותיקים ויוצאים לקמפינג כמה פעמים בשנה, או שזאת לכם הפעם הראשונה שאתם מתכוונים לצאת לטיול קמפינג, חשוב שיהיה לכם ציוד איכותי. לפנינו רשימה של ציוד שחייב להיות איתכם לכל טיול שאתם יוצאים כולל לינה בשטח:

* אוהל חזק ואיכותי

* פתרונות צל כשאתם בשטח

* ביגוד מיוחד, בעיקר אם אתם יוצאים לשטח פתוח ולא בנוי.

* ציוד לינה בשטח – כריות ומזרנים מתנפחים, שקי שינה וכדומה

* תיקים ומזוודות

* ריהוט שטח מתקפל

* צידניות ותרמילים

* גרילרים וציוד גז ובישול

* תאורה לשטח

* מנשאי מים

* ציוד קמפינג ופיקניק כשמקימים את האוהל ליד הים

כדי למצוא במקום אחד את כל הציוד הנדרש לכם, מומלץ לבקר בחנות של חגור, או באתר של חגור סיילס ברשת.

מהי החשיבות של ריהוט מתקפל איכותי

למעשה, כל סוג של ציוד שאנחנו לוקחים איתנו לשטח, הוא חשוב, ומעל הכל, חשוב שהוא יהיה איכותי. ריהוט שטח מתקפל כולל: כיסאות מיטות שולחנות מתקפלים. כעיקרון, זה לא נראה הרבה, אך התפקיד של כל אחד מהפריטים הנ"ל, חשוב ביותר כדי שנוכל ליהנות מהפעילויות שלנו.

שולחנות וכסאות מתקפלים חזקים ויציבים משרתים אותנו במהלך כל הטיול. הארוחות החמות מוגשות על השולחנות, כמו גם, תכנון הטיול או פעילות חברתית, כמו משחקי חברה ואחרים, מתבצעים לצד השולחנות. אנשים לא רוצים לשבת כל הזמן על הרצפה כשהם נמצאים במחנאות, ולכן, חשוב שיהיה כיסא לכל אדם שמשתתף בטיול. מיטות מתקפלות חזקות ויציבות, מבטיחות שינה נעימה ובטוחה יותר. במיוחד כשזה קורה בשטח לא בנוי, חשוב לישון על מיטה שמעל פני הקרקע, מאשר בתוך שק שינה שמונח על האדמה וחשוף מפני מגע עם זוחלים מסוכנים. ריהוט שטח מתקפל איכותי תוכלו למצוא בחנות של חגור, המשווקת ריהוט מתקפל של החברות המובילות בתחום.

ביגוד מיוחד לטיולים בימים קרים

אם יש ציוד מחנאות שהוא חשוב באופן אישי עבור כל אחד מאיתנו, הוא הביגוד הייחודי שאנחנו צריכים ללבוש, במיוחד באזורים קרים.

ביגוד מיוחד לטיולי קמפינג כולל:

* מעילים חמים

* ביגוד תרמי

* מכנסים לטיולים

* טי שירט, גופיות, גטקעס, גרביים

* כובעים, כפפות וצעיפים

אם אתם יוצאים למחנאות בחורף ויש עליכם את כל הציוד הנ"ל, אפשר להגיד שיצאתם מסודרים לטיול. כדי למצוא את כל הפריטים בכתובת אחת, מומלץ להיכנס לאתר של חגור סיילס ברשת, או לבקר בחנות של חגור כדי להתרשם מההיצע הגדול של ביגוד מיוחד לטיולים שהחברה מציעה למטיילים. בחגור סיילס, תוכלו למצוא מבחר עשיר של פריטים לחיילים ולחיילות העומדים להתגייס לצה"ל, ואשר מעוניינים להגיע לטירונות כשהם מצוידים בפריטים איכותיים ותקניים.

אוהלים איכותיים המשמשים כבית כשאתם בשטח

כל מי שאי פעם יצא למחנאות יודע עד כמה חשוב תפקידו של אוהל חזק ואיכותי, במיוחד בתנאי מזג אוויר קשים. לאחר שעות ארוכות של טיולים בשטח, אתם חוזרים לאוהל שלכם, כדי לנוח ולהחליף חוויות עם המטיילים הנוספים. אוהל איכותי יעניק לכם הגנה מפני תנאי מזג אוויר, והגנה מפני זוחלים בלילה כשאתם רוצים לישון ולא להרגיש מאוימים מפני נחשים, עקרבים וכדומה. בחירה של אוהל מתאים לסוג הטיולים שאתם יוצאים אליהם, היא חשובה להצלחת ומיצוי ההנאה שלכם מהטיול. לכן, חשוב להיכנס לחנות שמשווקת אוהלים איכותיים. בחנויות של חגור ממתינים לכם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים למתן ייעוץ מקצועי בכל נושא הקשור לציוד למחנאות.

חגור - כל מה שמטייל צריך

 

 

מצפנים – שלא נאבד את הצפון

לעיתים נדמה שבעולם מתקדם כמו שלנו,עולם בו שולטות מערכות ניווט לוויניות ושלל מכשורים מתקדמים אחרים כבר לא נותר מקום להמצאות מן העבר, המצאות כמו מצפנים. מצפנים שימשו את בני האדם שנים רבות לפני שתוכנות כגון GPS  ואחרות היו כלל בתכנון. ככל הידוע, מצפנים היו בשימוש לראשונה בסין במאה הרביעית ומשם ככל הנראה עברו הלאה לאירופה בימי הביניים. בעולם הקדום בו אנשים רבים שימשו כספנים, יורדי ים, פרשים, נוודים ועוד, מצפנים היו המענה היחידי לבעיות במציאת הכיוון הרצוי. במיוחד, שימשו מצפנים את יורדי הים למיניהם שהיו זקוקים להכוונה יותר מכל שכן אין כל דרך אחרת להתמצא באוקיינוס הרחב מלבד ניווט לכיוון הנכון מבין ארבע רוחות השמים.

מהם למעשה מצפנים וכיצד הם עובדים? ובכן מצפנים הם למעשה מכשירים שנועדו לקביעת מיקום הצפון ביחס למקום בו ניצב האוחז במצפן. כך יוכל האדם לדעת תמיד היכן נמצא הצפון ובהתאם לכך לקבוע את מסלולו. ישנם כמה סוגים של מצפנים וביניהם מצפנים מגנטיים (פשוטים יחסית, מצביעים בקירוב לכיוון הקוטב המגנטי), מצפנים מסוג שטף מגנטי (מתקדמים יותר אך תלויים באספקת חשמל וסוללות) ולבסוף מצפנים גירוסקופים שנחשבים למדויקים במיוחד. לכל אחד מקבוצת מצפנים זו ישנם יתרונות וחסרונות וכל אחד מהם יתאים לאדם אחר ולשימוש אחר. למשל, גם מצפנים גירוסקופים כמו המצפנים מן הסוג השטף מגנטי יהיו תלויים בחשמל כפי שציינו. כך שלקיחת מצפנים אלו למסע ימי לצורך העניין, בסירה שאיננה מתקדמת דיה ואיננה מצוידת במקורות חשמל מספקים תהיה טעות על אף שכאמור מצפנים אלו נחשבים למדויקים יותר ובמיוחד אלו הגירוסקופים. דווקא מצפנים מגנטיים שנחשבים לפשוטים יותר כאמור, אינם תלויים במקורות חשמל או אנרגיה ואף יהיו זולים יותר ופשוטים יותר להשגה, כך שיתכן שעל אף שהם אינם מדויקים לגמרי ברוב המקרים, יהיו מי שיעדיפו דווקא אותם. מסתבר אם כן שלא תמיד מה חדש הוא בהכרח גם טוב יותר ויתכן כי דווקא שימוש במצפנים בעידן שלנו יכול להעניק ערך מוסף למציאת הצפון.

חגור סיילס - מצפן דיגיטלי

 

ציוד צלילה לשנורקלינג

ספורט הצלילה נחשב לאחד מתחומי הספורט הימי המהנים והאהובים על אנשים רבים ברחבי העולם. ניתן לחלק את הספורט הזה לשניים: צלילה מקצועית וצלילת שנורקלינג. צלילה מקצועית משלבת ציוד מקצועי לצלילה בעומק שאליו נלווה ציוד צלילה המאפשר את השהייה בתנאי המצולות המורכב מחליפות צלילה מיוחדות, בלוני חמצן ועוד הרבה אביזרים נלווים. האפשרות השנייה, שנורקלינג, מתאימה יותר לחובבי צלילה אשר פשוט רוצים ליהנות מהמראה החזותי אשר קרוב יותר לחוף. הציוד במקרה זה הוא מנמלי לעומת הציוד המאפשר צלילה מקצועית ועליו נרחיב.

ראשית, כשחושבים על צלילת שנורקלינג עוד לפני חשיבה על ציוד צלילה צריך לחשוב על לוקיישן טוב שבו נעביר את היום המהנה. אחד המקומות המומלצים הוא שמורת האלמוגים שבחופים הדרומיים של אילת. ניתן להגיע לשם על ידי אוטובוסים מהעיר או על ידי מוניות וכן במידה ואתם עם רכב לא חסרה חנייה באזור. מבחינת מיקום השמורה יש שתי אופציות של גישה, האחת היא דרך כניסה מסודרת למתחם השמורה והאופציה השנייה היא דרך החוף הפתוח שנמצא צפונית כ- 200 מטרים לשמורה.

הגעתם ליעד הנבחר ועכשיו צריך לחשוב על ציוד צלילה בכדי לממש את השאיפה לצפות באלמוגים ובדגים אשר בסביבתם. כאן בעצם מגיעה ההמלצה החמה ביותר שלנו אליכם- את ציוד הצלילה כלל לא מומלץ להשכיר בחופים, הציוד יקר להשכרה ויכול להגיע לכ- 60 שקלים לאדם. כאשר אתם משפחה אשר רוצה לבצע שנורקלינג התענוג הזה יכול ממש לקרוע את כיסכם. ההמלצה שלנו היא לקנות מראש ציוד צלילה עוד בטרם הגעתכם לעיר הדרומית. בסופו של דבר קנייה של ציוד איכותי תשמש אתכם למשך זמן רב בחייכם ובכל פעם שתיסעו לאילת או לאתרי צלילה אחרים בעולם תוכלו להיעזר בציוד זה.

אז מה בעצם ציוד צלילה לשנורקלינג כולל? סנפירים, משקפת צלילה ושנורקל. אלה הם האביזרים העיקריים שתצטרכו בכדי לבצע את סוג הצלילה הזה. ישנם מגוון סוגים של סנפירים שתוכלו לבחור בכל מני דגמים צורות וגדלים. סנפיר איכותי עשויי מגומי עמיד במיוחד אשר המלחים והסלעים לא יזיקו לו והוא ישמר לכם לאורך זמן. מבחינת ציוד צלילה כשמדברים על משקפת כמובן הכוונה למשקפת צלילה ולא למשקפת שחייה. ההבדל הוא בגודל העדשה אשר יאפשר לכם תצפית איכותית על הדגים והאלמוגים. ניתן לבחור בעדשה אחת או בעדשה כפולה וכן להתאים את המשקפת לצורך נוחות מרבית. שנורקל לרוב מגיע כאמצעי נלווה למשקפת וגם כאן ניתן לבחור מגוון סוגים של איכויות חומר אשר מרכיבים את הבסיס של השנורקל ואת הפייה שלו.

כשחושבים על צלילת שנורקלינג ציוד צלילה הכרחי ביותר בכדי לקבל מקסימום הנאה מהצלילה. ציוד צלילה מומלץ אשר בהחלט מספיק לצלילה מסוג זה כולל: שנורקלים, משקפות וסנפירים. מאוד מומלץ לרכוש ציוד צלילה עוד בטרם נסיעתכם לאתרים השונים מכיוון שהשכרת ציוד יכולה להיות מאוד יקרה. ציוד צלילה איכותי ישמש אתכם למשך זמן ארוך ותוכלו בכל נסיעה להיעזר בו וליהנות ממנו.

 

 

כוכבים נופלים אל מול המשקפת

בתאריך ה- 12.8.13 ניתן היה לראות בשמי הלילה מחזה מדהים ומרהיב ביופיו! מטר מטאורים שנתי אשר הגיע לשיאו ביום הזה ועטף את הלילה בישראל. אנשים ובעיקר חובבי טיולים ושטח לקחו את האירוע צעד אחד קדימה ויצאו לשטח למצוא אזורים חשוכים אשר מהם ניתן היה לראות בצורה טובה את המחזה המרהיב. האזור הטוב ביותר לצפייה היה כמובן במדבר החשוך ולכן הטיילים הרבים יצאו לשטח המדברי באזור ערד ומצפה רמון. ניתן היה להשקיף לשמיים במשקפות איכותיות וכן לבצע צילומים מדהימים במצלמות מיוחדות לצילום לילה. כאשר היה שימוש בחשיפה ארוכה בצילום ניתן היה לקבל מראה מדהים של מטרי כוכבים לאורך הלילה כאשר השיא היה בשעה 23:00.

כוכב נופל (מגזין קומפוזיציה)

את המראה המדהים היה ניתן לראות בשכיבה על פני השטח ובמבט ממושך כלפי מעלה לעבר השמיים וכך ניתן היה לראות מדי פעם נפילות שמשאירות את המשקיפים פעורי פה.

מצד שני היו כאלה שהשקיעו קצת יותר ונעזרו במשקפות מיוחדות אשר המחישו את האירוע בצורה הרבה יותר טובה וקוסמת. משקפת איכותית מאפשרת מבט מיקרוסקופי הרבה יותר מדויק וקרוב אשר מאפשר גם בלילה לראות עצמים שונים ואפילו כאשר הם בתנועה. משקפת איכותית יכולה גם להיות מאוד קלה ונוחה לאחיזה ובכך לאפשר דינמיות רבה בתצפית במיוחד כאשר מדובר בעצמים כל כך קטנים כמו מטאורים נופלים הנראים מתוך כדור הארץ.

אפשרות ההגדלה שמהמביאה משקפת משתנה בין דגם לדגם אך בכדי לצפות במראה המרהיב של גשמי מטאורים ניתן להסתפק במשקפת בעלת זום פי 7 עד פי 21. הפוקוס של המשקפת נמצא במרכזה ובכדי לספק מבט נקי ביותר יש לכוון את הפוקוס עד ליצירת מבט מדויק ביותר. במידה ומדובר במספר אנשים המשתמשים במשקפת אחת יהיה צורך מדי פעם לשנות פוקוס בהתאם לעיניו של הצופה. לכן רצוי שהמשקפת תהיה בעלת כיוון פוקוס מהיר ונח או פשוט לדאוג שלכל צופה תהיה משקפת משלו.

מחירי המשקפות יכולים לנוע בין 120-2,000 שקלים כשהמחיר תלוי מאוד בסוג העדשות, איכות החומר, איכות הפוקוס ועוד. בשביל לראות כוכבים ברמה טובה ולרבות כוכבים נופלים היוצרים תנועה מיידית ומהירה, כדאי לבחור במשקפת איכותית אשר תאפשר מבט מדויק ברמה גבוהה.

בכל אופן, במידה ובחרתם לצאת לשטח במקרים זהים כאשר יש גשם מטאורים או סתם בכדי להביט בכוכבים, רצוי מאוד לבחור בלילה נקי וחשוך ללא עננים, ללא תאורה מסביב ועדיף לעשות זאת לאחר שהירח שקע או בתחילת חודש. הלילה המיוחד ב- 12 לאוגוסט התאפשר בעקבות שקיעת הירח בשעה 22:00 וכן עצם היותו של חודש אוגוסט חודש שאינו מעונן יתר על המידה. התנאים הללו אפשרו תצפית איכותית עם משקפת או צילום של התופעה ברמה הגבוהה ביותר.

משקפת - חגור סיילס

משקפות

אם אתם אנשים שאוהבים מים, ים, שחייה או צלילה אז חשוב מאוד שתתאימו לספורט המהנה הזה משקפת צלילה או משקפת שחיה מתאימות אשר ישפרו לכם פי כמה וכמה את החוויה הימית הזו. ההבדל בין סוגי המשקפות הוא הצורה שלהן ובעיקר הגודל ולכל אחת מהן יש למעשה שימוש אחר המתאימים לשהייה במים.

משקפת שחיה מתאימה לשחיה בבריכה או בים. היעוד שלה הוא פחות לצור התמקדות בעצמים שמתחת למים, אלא לאפשר תנועה בתוך המים. משקפת שחייה מתאימה לספורטאים אשר מעוניינים לבצע מקצים מסוימים של שחיה כשבדרך כלל בריכה מאפשרת את השימוש באפשרויות אלה. במקרים מסוימים ניתן להשיג משקפת זו עם ציפוי אשר מגן מקרינת השמש וכן מהיווצרות אדים. כמו כן, ניתן להתאים לפי הנוחות משקפות שחיה העשויות מסיליקון או מפלסטיק. כאמור, משקפת שחיה שימושית יותר לבריכות לצורך ספורט השחייה הפופולארי. בשחיה יש צורך לשלב במקצים מסוימים בין צלילה לשחיה מחוץ למים ולכן חשוב שמשקפת השחיה תהיה נוחה לדינמיות הרבה שבמים. כמו כן, אחת המטרות העיקריות של המשקפת היא מניעת כניסה של כלור לתוך העין דבר היוצר גירויים ואדמומיות.

משקפת שחיה

משקפת הצלילה מתאימה לצלילה במים במטרה לשלב בין התמקדות בעצמים שונים לבין תנועה נוחה של הגוף במים. התנועה של הגוף עם משקפת מסוג זה היא הרבה יותר איטית והפן של ההתמקדות בעצמים הרבה יותר מאפיין את ספורט הצלילה. לכן, למעשה משקפות צלילה הן בעלות עדשות גדולות יותר משל משקפות שחיה. ישנן משקפות צלילה עם עדשה כפולה וישנן משקפות בעלות מראה קלאסי יותר עם עדשה אחת בלבד. גם כאן החומרים עשויים להשתנות כאשר לעיתים המשקפת עשויה מסיליקון ולעיתים מפלסטיק כול אחד לפי הנוחות שלו. הייעוד של משקפת זו הוא לשמש ככלי לצלילה ימית ולכן מטרתה בין היתר להגן על העיניים מכניסה של מלחים אשר מזיקים לעיניים.

משפת צלילה בעיצוב מסורתי

בכול מקרה מומלץ מאוד בשהייה במים להיעזר במשקפות, כל אחת לשימוש השונה שלה כפי שהוצג. המים בים או בבריכה לא מאפשרים צלילה לאורך זמן ללא משקפת וכן יוצרים גירויים לעיניים חשופות ופגיעה בטווח הארוך בעיניים. משקפת שחיה או מסכות צלילה ידאגו תמיד שתוכלו לשמור על העיניים ובנוסף שתיהנו מכל ספורט בו תבחרו בין עם צלילה ובין עם שחיה.

 

לינת שטח היא אחת הדרכים הנפלאות לחוש את הטבע מקרוב. האוויר הנעים, החלל הפתוח, הכוכבים שמאירים ברקיע וציוץ הצרצרים הופכים את הטיול לחוויה בלתי רגילה. מי מאיתנו לא יצא לטיול שכזה ומצא את עצמו ישן בלילה בתוך שק שינה. ואיך נאמר זאת בעדינות, לא מדובר בדרך הנעימה ביותר לישון שינה טובה ואיכותית. בעקבות כך, רבים מאלה שיוצאים לטיול בטבע, טיול שכולל לינת שטח מציידים את עצמם במזרון מתנפח. מזרון מתנפח הוא הדרך האידיאלית להביא את נוחות והאיכות השינה הביתית אל השטח, ומבלי לחוש רגשות אשמה. האשמה היחידה שעלולים להרגיש אלה שנשאו עמם מזרון מתנפח לשטח היא שאינם דאגו להביא בנוסך משאבה למזרון ונאלצים בעקבות כך לאמץ את הריאות ולנפח בנשיפות עמוקות.

משאבה למזרון היא הפיתרון היעיל, המהיר והנוח ביותר לנפח מזרון מתנפח כאשר לנים בשטח וגם כאשר אורחים מגיעים ללון אצלכם בבית. הרי ברור לכל כי אף אחד לא מעוניין להתאמץ כלל וכלל כאשר הוא נמצא רגע לפני השינה. ניפוח מזרון באמצעות משאבה למזרון חוסך זמן רב ואנרגיה לא מעטה, שגם כך אין לכם בכמות גדולה כאשר נמצאים בדרך לשינה המיוחלת.

משאבה למזרון מביאה עימה יתרונות רבים, שהופכים אותה לכדאית מאוד לרכישה. נפרט כעת כמה וכמה מן היתרונות הבולטים של משאבה למזרון:

  • משאבה למזרון פועלת על סוללות ובכך פותרת את בעיית החיבור לחשמל העלולה להתעורר בעת שהות במקום שבו אין מקור חשמל (נפוץ כמובן בלינת שטח).
  • משאבה למזרון עשויה פלסטיק קשיח ולכן היא קלה ונוחה מאוד לנשיאה ולהצבה במקום בו רוצים לנפח את המזרון.
  • משאבה למזרון היא מוצר זול והתשלום עליה הוא חד פעמי. מחירה של משאבה למזרון איכותית וטובה נע באזור ה-200 שקלים.
  • משאבה למזרון שימושית כמובן לניפוח מוצרים אחרים כגון מתנפחי ים וטרמפולינות קטנות.

 

משקפת

כאשר אנחנו יוצאים לטיול, לחיפוש או לכל הרפתקה מאתגרת אחרת, אנחנו שואפים לחוות את הדברים מקרוב. החוויה מקרוב מגדילה את התחושה ומעצימה כל אובייקט במרחב. על מנת לחוות את המרחב באמת ומקרוב נהוג לעשות שימוש במשקפת. משקפת היא אביזר המאפשר לנוע לראות מקרוב עצמים, אובייקטים בנוף, בעלי חיים, אנשים וכל  דבר אחר שרחוק מאיתנו מרחק סביר. כמו משקפי ראייה רגילים, כך גם משקפת היא אביזר אופטי, שיש להתאימו לכל אדם באופן אינדיבידואלי.

על מנת לבחור משקפת המתאימה לנו ככפפה אל יד, עלינו להגדיר לעצמנו את הצרכים, את התקציב ובעיקר את מידת הנוחות. כמו כן, משקפת היא פריט טכנולוגי, שבו כל רכיב בעל השפעה דרמטית על איכות הראייה ועל המחיר. כאשר בוחרים משקפת, צריך לסרוק את כל הנתונים במספר דגמים נבחרים, עד אשר נצמצם את הבחירה לאותה משקפת המתאימה ביותר עבורנו. הקריטריונים השונים שצריך לבדוק, בין היתר, הם:

איכות עדשת המשקפת – איכות עדשת משקפת נקבעת על ידי ציפוי העדשה. משקפת תהיה עמידה יותר בפני שריטות, כאשר ציפוי העדשה יהיה איכותי יותר. פרמטר נוסף שקובע את מידת איכות עדשתה של משקפת הוא אופן הליטוש. ככל שהמשקפת מלוטשת יותר – פרט שקשה מאוד להבחין בו – אז העדשה תהיה איכותית יותר והמחיר יאמיר בהתאם.

טווח הגדלה – יש משקפת שיכולה לספק הגדלה אחת של הטווח, בעוד שיש משקפת שיכולה לספק טווח הגדלה של מספר פעמים. בחרו משקפת העונה על צרכי טווח ההגדלה שלכם ואל תתפתו לקנות משקפת שטווח ההגדלה שלה גדול, שהרי עלותה תהיה בהתאם.

משקל – ניתן לרכוש משקפת מיני, שמשקלה הוא עד 300 גרם, וניתן לרכוש משקפת שמשקלה עד 800 גרם. קיימות משקפות גדולות וקלות יותר, העשויות מחומרים קלים ולכן מחירן גבוה יותר. חשוב להתאים את משקל המשקפת לנושא אותה, שכן אם מדובר בילד, מוטב לרכוש משקפת מיני קלה ונוחה.

מחיר – מחירה של משקפת קומפקטית איכותית עומד על 100 ש"ח לערך ומחירה של משקפת זום איכותית נע באזור ה-800 ש"ח. למרחיקי הלכת (והראייה) שביניכם, מציעות חנויות המחנאות משקפת ימית איכותית הנושאת מצפן בעלות של קרוב לאלפיים שקלים.

 

 

גז מדמיע

מי מאיתנו לא חווה אי פעם איום כל שהוא – איום על רכושו, על גופו, על קרוביו. ברוב המקרים נשארים המילים בגדר איום בלבד, אולם חלק קטן מהם הופכים לאלימות פיזית קשה בצורה מפתיעה או בצורה שאינה מפתיעה. כאשר אנחנו הולכים ברחוב או בכל מקום שמתאפשרת לנו התנועה בו, אנחנו רוצים להרגיש בטוחים. הדבר נכון בעיקר לנשים, שמטבען חשופות ופגיעות יותר למקרי הטרדה ואלימות מצד זרים ומצד קרובים ויכולתן להגיב או לכל היותר לשמור על עצמן לא גבוהה במיוחד. הביטחון נובע בעיקרו מהידיעה כי אם נותקף בדרך כל שהיא, נוכל להגן על עצמנו בדרך יעילה ומהירה. גז מדמיע נחשב כיום לאחד מכלי ההגנה היעילים והפופולאריים ביותר בקרב גברים ונשים גם יחד.

גז מדמיע הוא כלי שתכולתו בגז, הגורם לגירוי חריף מאוד בעיניים ובמערכת הנשימה. התזה של גז מדמיע מגרה את הרקמות הריריות של הפה, הריאות, האף וכמובן גורם לזליגת דמעות (ומכן שמו גז מדמיע, גז הגורם לדמעות). גז מדמיע שבו נעשה שימוש נפוץ בקרב המשטרה והצבא הוא גז מסוג CS. גז מדמיע מסוג זה משמש היטב את כוחות הביטחון השונים, כיוון שהוא אינו קטלני בפיזור הפגנות ומהווה אמצעי בטוח ואפקטיבי. בשאיפת גז מדמיע מסוג זה יש סיכון גבוה למוות בקרב אנשים הסובלים ממחלות לב וממחלות בדרכי הנשימה כגון אסתמה.

הסוג השני של תרסיס גז מדמיע, זה הפופולארי במיוחד בקרב אזרחים הנושאים אותו לשם הגנה עצמית, הוא תרסיס פלפל. גז מדמיע מסוג תרסיס פלפל מופק משרף צמח הפלפלת, והחומר הפעיל בו הוא לרוב רעלן עצבים טבעי שמקורו מפלפלים חריפים במיוחד. גז מדמיע מסוג זה גורם לטשטוש, לערפול ולדימוע מיידי של התוקף למשך כחצי שעה לפחות ולתופעות לוואי למשך השעות שלאחר מכן. לאחר התזת הגז יכול הקורבן לברוח מן התוקף ולהשאירו בזירה הפשע עם קשיי ראייה זמניים וכאבים שיקשו עליו לחמוק מן המקום ומידי המשטרה.

בעולם אלים ורווי בסכנות ובאנשים שרוצים להרע, גז מדמיע הוא פיתרון יעיל מאוד, בטוח ובעיקר הכרחי. אל תצאו מן הבית לא מוגנים ולא בטוחים. רכשו גז מדמיע שיספק לכם את כל הביטחון שאתם צריכים. גז מדמיע ניתן לרכוש בכל החנויות לממכר ציוד מחנאות וכמובן בחנויות הנשק השונות. ניתן להשיג תרסיס גז מדמיע בשני גדלים עיקריים – קטן וגדול.

 

לדרמן מהסרטים!

בגדנ"ע בתיכון, במסלול הקרבי בצבא, בטיול בחו"ל, בשביל ישראל ובכל מקום אתגרי, רבים כבר יודעים כי לדרמן הוא כל העזר המושלם להתמודדות מיטבית בשטח. מהותם המקורית של אולרי לדרמן היא צביטת וקילוף חוטים, אולם כלי העבודה הנוספים היוצאים כזרועות מגוף הכלי, מהווים כלים משלימים אידיאליים עבור חיילים ומטיילים כאחד, הזקוקים לפיתרונות חיתוך, שיפור צורה (שפ"צור) וליטוש איכותיים ומהירים. אולרי לדרמן הם כלים חזקים, עמידים ורב תכליתיים, הממלאים פונקציות שונות ביעילות יתרה.

האולר הראשון תחת השם לדרמן הומצא על ידי טים לדרמן, לאחר שבמהלך טיול למזרח הזדקק האחרון לסכין, לפלייר ולמברג ויחד עם שותפו סטיב ברלינר הגה כלי המשלב את כל השלושה. הכלי הראשון של לדרמן יוצר בשנת 1983 ושנה לאחר מכן כבר נרשמו מכירות של 30 אלף יחידות. כיום קיימים לא פחות מ-16 אולרי לדרמן שונים. אולרי לדרמן נמכרים בכל העולם וזוכים לאהדה עצומה, לאחר שקנו לעצמם שם של אולרים איכותיים ויעילים במיוחד.

לאחר שהחלטתם לרכוש אולר לדרמן עבור החייל שיתגייס בקרוב, עבור הבן שצפוי לטוס לטיול הגדול באוסטרליה או פשוט עבור עצמכם, כדאי שתדעו לשמור על אותו כלי לדרמן שעלותו רבה. נביא לפניכם כמה פרטים חשובים על הדרכים הנכונות לתחזק ולטפל באולר לדרמן:

  • חלודה – כלי לדרמן מיוצרים מפלדת אל חלד שדרגתה גבוהה במיוחד, אולם גם פלדה מעין זו יכולה להחליד כאשר הטיפול בה לקוי. אזורים עם כתמים ניתן לנקות באמצעות מטלית הברקה ולאחר מכן לשמן את הצירים עם שמן נגד חלודה.
  • השחזה – סכיני לדרמן שונים דורשים שיטות חידוד שונות. סכיני לדרמן עם להבים ישרים וקצוות מעודדים ניתנים להשחזה באמצעות ציוד סטנדרטי, (מוטות, אבני משחזת וכו'). לעומת זאת, סכיני לדרמן עם להבים משוננים יש לחדד באמצעות ציוד ייעודי ללהבים משוננים.
  • ניקוי – לדרמן שבא במגע עם מים מלוחים או עם מלח בלבד, צריך לשטוף היטב במים מתוקים, לייבש ביסודיות ולשמן עם ספריי נגד חלודה. חומרים דביקים ופסולת שנדבקו ללהבי כלי לדרמן, יש להסיר באמצעות חומרי ניקוי ומים בעדינות רבה. שימוש בטרפנטין יסייע להסיר מאולר לדרמן חומרי זפת וחומרים דומים.