גז פלפל

היום זה ברור יותר מתמיד, גז פלפל הוא ציוד חובה בכל יציאה. וודאי שמעתם, או אולי הבנתם מניסיון אישי וכואב שלא נעים לגעת בעיניים לאחר נגיעה בפלפל חריף. נסו לדמיין את תחושת הפלפל החריף הצורב את עינכם, כך ירגיש התוקף כאשר תכוונו אליו את תרסיס גז הפלפל; מיד העיניים דומעות, קשה לנשום, מתחיל שיעול וגודש באף. אם להיות אמיתיים, קשה להתנהג כרגיל עם התופעות הללו, ובדיוק לשם כך נועד גז פלפל.

גז פלפל הינו סוג של גז מדמיע הנצרך בעת איום פיזי. בפעולת ריסוס פשוטה למדי תוכלו להעניק לעצמיכם ביטחון אישי ומגננה מפני התקפה.

מה יש בגז פלפל שכל כך מרתיע את התוקף?

החומר הפעיל בתרסיס הפלפל נקרא קפסאיצין, (אותו חומר הקיים בפלפל החריף) והוא זה הגורם לדמעות ולשאר התופעות אותן ציינתי קודם לכן. היתרון בגז פלפל טמון ביכולתן של תופעות הלוואי להישאר לתקופה של חצי שעה ועד שלושת רבעי שעה, ואף להשפעות נוספות גם לאחר שעות מהתזת התרסיס. הזמן הוא יתרון משמעותי ביותר עבור הקורבן, שאז הוא יכול לברוח ולהשאיר את התוקף להתמודד עם סדרה של התעטשויות, דמעות ושאר ירקות.  יתרון נוסף המבטא את יכולתו המופלאה של תרסיס הפלפל הוא ששטיפת הפנים במים לא מקלה כלל (וכן ע"פ מחקרים גילו כי חלב, סותר חומצה וג'ל לידוקאין אף הם אינם מסייעים להיעלמות הכאב). יתרונות אלו הקיימים בגז פלפל נצמדים הם לטובת הקורבן, אולם באם התוקף התיז עליך ריסוס של גז פלפל ניתן למרוח שמפו תינוקות על מנת להקל ולו במקצת על התחושה הצורבת.

עוצמת החריפות הקיימת בגז פלפל משתנה מסוג לסוג. כמות יחידות הסקוויל הקיימות במיכל של גז פלפל מהוות את העוצמה של מידת החריפות. ניתן למצוא תרסיסים ברמה של מיליון עד שני מיליון יחידות סקוויל.

בתכלס, כשאדם מותקף, בין אם מדובר בתקיפה מינית ובין אם בתקיפה אחרת, חשוב שידע מהו אופן השימוש בתרסיס גז פלפל, ולהלן ההסבר: ראשית כל יש להעביר את הספריי למצב הפעלה ולאחר מכן יש ללחוץ על כפתור ההתזה לחיצות קצרות של שניה. חשוב לשים לב להיכן מופנה המיכל. הריסוס פועל כך שהחומר יוצא בצורת חרוט, מתחיל צר אך מתרחב ככול שמתקרב לאויב ומכאן יעילותו הרבה.

מיכלי גז פלפל מצויים בחנויות ונמכרים במספר גדלים ונפחים, וכן נכנסים בקלות לתיק, לא נוזלים ובטוחים לשימוש. כדאי להניח את התרסיס היכן שיהיה קל להוציאו, מפני שההתקפה מגיעה תמיד ממקום לא צפוי וישנם שניות ספורות להחליט כיצד לפעול.

נשיאת גז פלפל חיונית היום יותר מתמיד, למעשה עצם נוכחותו משדרת את הכוח שבידי הקורבן, מדובר בפעולה פשוטה שניתנת לביצוע ע"י כל אחד ואחת.  נוסף לכך, החזקת גז פלפל בתיק מאפשרת הליכה חופשית ברחוב ללא דאגה מהתקפה. תרסיס גז פלפל נועד לשמירה על ביטחונך האישי וביטחון משפחתך.