צידנית רכה לטיול משפחתי בחופש הגדול או בחול המועד

אל תשכחו להביא צידנית רכה איכותית לטיול המשפחתי

מי לא מכיר את המשפט המפורסם "קח תרמיל, קח מקל, ובוא איתי אל הגליל"?

כולנו שמענו את השיר, וכולנו לפחות פעם אחת בחיים, לקחנו תרמיל, מקל ויצאנו לטיול בגליל, או בכל אחד מהאזורים האחרים והנפלאים הפרושים בארצנו.

אך לא רק תרמיל ומקל התלוו אלינו, גם צידנית רכה או אפילו שתיים, היו מונחות בתא המטען של המכונית, כי בלעדיהן, לא היינו שורדים את הטיול.

אם אתם יוצאים לטיול של יום אחד, שמתחיל בבוקר ומסתיים בערב, אתם יכולים לקחת אתכם צידנית רכה אחת, אבל גדולה, שניתן להכניס בה את השתייה ואת המזון שיתלווה אליכם במהלך הטיול.

צידנית רכה צמודה לטיול בנים בטבע

כשאנחנו יוצאים לטיול של יום אחד, או לטיול קמפינג של מספר ימים עם המשפחה, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את הצרכים של כולם.

אמנם יצר ההרפתקנות חזק יותר אצל ילדים, אבל אנחנו בתור הורים אחראים, חייבים לדאוג שלילדים תמיד יהיה בקבוק מים מלא צמוד לגוף, ומזון טרי ובריא בהפסקות של הטיולים. צידנית רכה איכותית, היא פוליסת הביטוח שלנו כנגד כל צרה, כמו התייבשות בזמן הטיול. אמנם אפשר להביא שישיות מים בתא המטען, אך חשוב לצנן את המים לפני שמתחילים בצעדות על שבילי הארץ. ובשביל זה, צריכים צידנית רכה אמינה ואיכותית.

צידנית פיקניק של outdoor

למה כדאי לצאת לטיולים משפחתיים גם כשהילדים קטנים

קודם כל, כדאי לצאת עם הילדים הצעירים לטיולים משפחתיים כשהם קטנים, משום שזה כיף. ילדים הם בני לוויה נפלאים לטיולים בטבע ולטיולי קמפינג. הם תמיד מוכנים לפעולה, מתנדבים נלהבים לכל פעילות, וצמאים לדעת ולשמוע על מקומות ואתרים חדשים. דווקא אנחנו, כהורים היוזמים של הטיול, וחסידי טיולים בעצמנו, צריכים מדי פעם לצנן את ההתלהבות שלהם, ולחלק את האנרגיות שלהם באופן מושכל.

בשביל זה אנחנו צריכים צידנית רכה, שתהיה מלאה בכל טוב, בין אם זוהי שתייה קלה וקרה, בין זהו אם מזון שעבר בישול בבית, או שמתאים לטיולים ארוכים, כשניתן לחמם את המזון על גזייה בטבע.

אמנם, עדיף תמיד שיהיה לכם שפע של מים כשאתם יוצאים לטיול, ולא להסתובב בשמש עם בקבוקים של קולה או משקאות מוגזים אחרים. אם אתם רוצים להביא משקאות קלים עם מעט מתיקות, (בל נשכח שאנחנו מאבדים הרבה מינרלים וסוכרים בזמן פעילות ספורטיבית), אז כדאי שיהיו כמה בקבוקים של מיץ תפוזים טבעי ברכב, כשלפחות אחד מהם יהיה בתוך צידנית רכה המיועדת לשתייה בלבד.

 

צידנית רכה בדרך למסע דיג

אם אתם חובבי דיג, או שאתם עדיין לא יודעים אם אתם כאלה, יש דרכים קלות לבדוק את הנושא. קחו את אחד הילדים, את הילד שאתם מרגישים שיהיה פרטנר נלהב לספורט החדש שאתם רוצים להתנסות בו, וסעו לאחת מבריכות הדגים הפרושות ברחבי הארץ. אתם יכולים לשכור את ציוד הדיג, לשלם דמי כניסה, וכשאתם מצליחים לדוג כמה דגים, אתם משלמים על הדגים מחיר מופחת ממה שאתם משלמים עליהם בסופר, והנה יש לכם ארוחת דגים לערב.

התפקיד של צידנית רכה במסע דיג, היא לאפשר לכם שפע של שתייה קרה במהלך השעות שאתם מתנסים בספורט החדש שלכם. לאחר מכן, אם אתם רוצים להביא את הדגים שדגתם הביתה, אתם יכולים לאחסן את הדגים העטופים והסגורים היטב (דגים מסריחים בתוך המים, ועוד יותר, כשהם מחוץ למים) ולהביא אותם הביתה, כדי שכולם יוכלו ליהנות מארוחת דגים בתנור.

 

טיפים והמלצות בבחירת שק שינה מתאים מתוך היצע גדול של שקי שינה

שק שינה הוא פתרון מצוין ללינה בשטח, כל שיש לעשות הוא לפתוח את השק ולהזדחל פנים אל שינה מתוקה וחמימה. שק שינה טוב מכיל חומר מבודד שמונע את בריחת חום הגוף החוצה וחדירה של קור מבחוץ. סיור מהיר ברשתות השיווק מגלה דגמים רבים של שקי שינה בגדלים שונים וצבעים שונים, הדרך הטובה ביותר למצוא שק שינה מתאים היא להשקיע באופן חד פעמי ולרכוש מוצר באיכות גבוה. שק שינה outdoor הוא אחר המוצרים הטובים ביותר והנמכרים ביותר בשוק.

קריטריונים לבחירת שק שינה מתאים

את ההבדלים בין שק שינה איכותי ושק שינה רגיל אפשר להרגיש מהר מאוד, ההבדל בא לידי ביטוי בשימוש בחומר מבודד, חומר מילוי, רכות, נוחות השימוש, עמידות בפני חדירת מים ונוחות קיפול ונשיאה. שק שינה outdoor מספק למטיילים את כל הצרכים ועוד הרבה יותר, המוצר הפך למוביל בתחומו בזכות שורה ארוכה של יתרונות.

שקי שינה

סוג המילוי. שק שינה איכותי יש למלא בפוך טבעי ונוצות, הפוך הטבעי יקר מאוד וטוב מאוד לחימום ודחיסה אל תוך שטח קטן. שק שינה דק עם אחוז גבוה של פוך טבעי יעניק חימום טוב יותר בהשוואה לשקי שינה עבים בעלי מילוי סינטטי. שק שינה outdoor מציע מילוי מחמם ומתאים ללינה בשטח גם בתנאים של 0 מעלות. תפירה נכונה של השק והמילוי מונעת את תזוזת המילוי בתוך השק ויצירת אזורים ריקים ממילוי מחמם.

צורת השק. שק שינה קלסי הוא כיס צר וארוך, הפרמטר החשוב ביותר לבחירת השק המתאים הוא נוחות אישית. אנשים גבוהים במיוחד נדרשים לרכוש שק שינה מתאים. אפשר למצוא בשוק 3 צורות של שקי שינה : צורה מלבנית, צורת יתד וצורת מומיה. שק השינה המלבני מציג את כושר הבידוד הנמוך ביותר, שק שינה בצורה מומיה או יתד שנצמד אל הגוף יתאים יותר ללינה בשטח בתנאי מזג אוויר קרים. שק שינה outdoor אפשר למצוא בכמה צורות וכמה גדלים, השק הרגיל מתאים למבוגרים עד גובה של 190 סנטימטרים, במידת הצורך אפשר יהיה לרכוש שקי שינה זוגיים או גדולים יותר.

יתרונות של שק שינה outdoor

המותג פופולרי בכל רחבי העולם, מטיילים ישראלים פוגשים מטיילים בכל רחבי העולם שישנים עם שק שינה outdoor. מוצרים ברמה גבוה של איכות והתאמה לתנאי השטח הופכים את החברה למובילה בתחום. כל לקוח שקונה שק שינה outdoor יודע כי מדובר במוצר איכותי מהשורה הראשונה. החברה מצרפת לכל מוצר תעודת אחריות וחוברת שמסבירה כיצד להשתמש בו בתנאי השטח, באילו טמפרטורות ניתן לישון בשטח ללא חשש וכיצד לכבס ולתחזק את המוצר.

שק שינה outdoor

שק שינה outdoor רגיל שוקל פחות מקילוגרם אחר, המשקל הנמוך מתאים למטיילים שנמצאים בשטח תקופות ארוכות. המוצר עשוי סיבים חזקים במיוחד שמאריכים את תקופת השימוש ומתאימים ללינה על משטחים קשים. הבד החיצוני עשוי חומר דוחה מים ועמיד בפני רוחות, על אף העמידות מדובר בבד "נושם" שמאפשר ללחות הגוף להתנדף. שק שינה outdoor מבטיח שלא תתעורר בבוקר רטוב מזיעה או מגשם שחדר אל תוך השק.

שימוש נכון ותחזוקה נכונה

על כל שק שינה outdoor מציעה החברה אחריות, חשוב לציין כי האחריות אינה חלה במקרים של גרימת נזק למוצר. לינה בשטח דורשת שימוש בשק שינה ומזרון מבודד, את שיק השינה יש לפרוס על גבי המזרון, הגורם אשר מבודד חדירת קור מהקרקע או המזרון. מזרנים דקים ומבודדים לטיולים אפשר לרכוש ולגלגל יחד עם השק, המזרן כולו שוקל גרמים ספורים ואינו מכביד. בתקופות בהן לא משתמשים בשק כדאי לאוורר אותו ולאחסן באזור יבש ומוצל. כביסות רבות מזיקות לשק השינה ובמידת האפשר כדאי להימנע מכביסה ולהעדיף אוורור בלבד.

 

 

כיצד רוכשים אוהלים המתאימים לעונת החורף

אוהלים שמלווים אותנו במשך השנים

אין אדם שחי בארץ כבר הרבה שנים, שלא חווה לינת אוהלים. בין אם זו לינת אוהלים בגיל בי'ס, בתנועות הנוער, במחנות הצופים או בזמן הטירונות, או במסגרת של טיול קמפינג. תמיד תהיה הזדמנות בה נצטרך ללון באוהל, ואם זה יהיה אוהל איכותי, אז הרווח כולו שלנו.

במשך שנים היינו רגילים לישון באוהלים מיושנים, מסורבלים ולא נוחים. עם השנים, בעלי מקצוע רבים פיתחו אוהלים חדישים ומתקדמים והחליפו את האוהלים המיושנים. היום ניתן למצוא אוהלים בדרגות נוחות שונות, לכמויות משתנות של אנשים.

בעידן המודרני אפשר למצוא אוהלים המתאימים לעונות החורף, אשר מעניקים בידוד וסגירה טובים יותר כנגד חדירת מים, רוח וקור.

צבעים של אוהלים – מתי הצבע כן קובע?!

כשאתם יוצאים לקמפינג אתם לוקחים איתכם ציוד רב ומגוון. לפעמים אתם צריכים אוהל אחד ולפעמים, אפילו שני אוהלים, כדי לחלק ביניהם את הציוד ואת האנשים.

אוהלים, שהם הבית שלנו בזמן שאנחנו בקמפינג, צריכים לספק לנו קורת גג והגנה, כנגד השמש, הגשם והרוח, וגם מקום לאחסון הציוד, ובין היתר, רגעים של מנוחה.

אם אתם משתייכים לקבוצה של אנשים שבוחרים את הציוד שלהם לפי הצבע, אז כדאי שניידע אתכם מראש, שלצבע של אוהלים יש משמעות רבה, ודווקא כאן, הצבע כן קובע. אוהלים צריכים להיות בצבע כסף, מכיוון שצבע כסף דוחה את קרני השמש.

לכן, על מנת שלא נקבל כוויות בכל פעם שאנחנו נכנסים לאוהל שלנו, מומלץ שיהיה בו שילוב של צבע כסף, שתפקידו לדחות את קרני השמש.

אל תקנו אוהלים שאין בהם מספיק פתחי אוורור

הדבר הראשון שחובה לעשות לפני שקונים אוהלים לקמפינג, הוא לבדוק את פתחי האוורור שלהם. כידוע, בטבע אין מאווררים או מזגנים, כך שהמקומות היחידים שדרכם יחדור אוויר אל תוך האוהל שלכם בזמן שאתם נחים או מתארגנים בו, יהיו פתחי האוורור הפרוסים על קירותיו או על הגג שלו. ככל שפתחי האוורור יהיו גדולים יותר, יחדור דרכם יותר אוויר והאוהל יהיה יותר מאוורר. אוהלים בעלי פתח אוויר עליון יאפשרו לאוויר החם לעלות למעלה והחוצה, מה שיאפשר כניסה מהירה של אוויר קריר יותר באמצעות פתחי האוורור המצויים בצידי האוהל.

אוהל אמגזית לארבעה

אוהלים ובטחון – כיצד ניתן לנעול אוהלים מבפנים

כשאתם רוכשים אוהלים חדשים, בידקו שניתן לסגור את האוהלים מבפנים. כפי שאנחנו נוהגים לנעול את דלת הבית מבפנים, כך גם אוהלים צריכים להיסגר מבפנים, על מנת שלא תופתעו כשאתם ישנים באוהל, ע"י אורחים בלתי קרואים.

חשוב שתהיה אפשרות סגירה של כל הפתחים מבפנים, ולא רק של פתחים מסוימים.

באותה מידה שאתם מייחסים חשיבות לגודל ולרוחב של האוהל, לצבעו, לאפשרויות הפתיחה והסגירה שלו, חשוב לבדוק היטב את דרכי הנעילה שלו. אתם חייבים אוהלים המאפשרים לכם לסגור את כל החלונות מבפנים וכמובן גם את הדלתות החיצוניות.

אוהל בן רגע- מודן

גודל של אוהלים – הגודל בהחלט קובע!

אל תתנו לאף אחד לשכנע אתכם כשאתם קונים אוהלים, שהגודל שמציע המוכר הוא באמת הגודל שאתם צריכים. לא תמיד הגודל המפורסם הוא הגודל האמיתי.

כמה פעמים יצא לכם להיכנס לחנות, לבדוק אוהלים שכתוב עליהם שהם מיועדים ל-5 אנשים, ולגלות בפועל, שהם מתאימים, אולי, ל-5 אנשים קטנים מאוד… חשוב מאד שתקנו אוהלים שיהיו במידה שאתם צריכים, אחרת, תצטרכו לקנות עוד אוהל אחד- הוצאה מיותרת ומעצבנת.

תבדקו תמיד מהן המידות הפיזיות של האוהל ומה גובהו. רק כך תקבלו תמונה אמיתית אם הגודל שלו אכן מתאים לצרכים שלכם.

 

 

 

על שקי שינה

שקי שינה הם כנראה הפרמטר החשוב ביותר בכל הקשור לאיכות השינה בשטח. שקי שינה משפיעים מאוד על הנוחות שלנו בזמן השינה ובעיקר על תחושת חום הגוף. בכתבה זו ניתן דגשים עיקריים, טיפים והמלצות הנוגעות לבחירת שקי השינה המנצח שיגרום לכם לישון בשקט גם מחוץ לבית…

קצת על סוגים של שקי שינה

באופן כללי, ניתן למיין את כלל שקי השינה לשלושה קטגוריות מרכזיות:

  1. שקי שינה בצורת מומיה- שקי שינה אילו- צורתם היא כצורת הגוף. ככאלו, הם נצמדים לגופינו באופן מלא וחזק, ולמרות שזה נשמע מאוד לא נוח, הם מאוד מומלצים ללינה באזורים קרים משום שככל ששק השינה יהיה יותר צמוד לגופינו ויקיף אותו בחוזקה, כך הוא יבודד אותנו בצורה טובה יותר מהסביבה החיצונית וישמור על חום גופינו. בשקי שינה אילו בדרך כלל לא קיים רוכסן כלל על מנת לשמור על בידוד אופטימאלי במהלך כל שעות השינה.
  2. שקי שינה בצורת חצי מומיה- גם שקי שינה כאלו תואמים את צורת הגוף, אולם באופן חלקי בלבד. בדרך כלל קיים רוכסן אך לא לכל אורך שק השינה אלא בחלק מסוים ממנו בלבד (שוב, על מנת לשמור על חום ולמנוע מהקור לחדור פנימה).
  3. שקי שינה בצורה מלבנית- כמו האלה שהיו לנו בצבא- זוכרים? שקי שינה בצורה מלבנית הם בעלי רוכסן לכל אורכם ואינם תואמים את צורת הגוף. היתרון שלהם הוא בנוחות מקסימאלית בזמן השינה, אך הם אינם מתאימים לתנאי אקלים קרים יחסית משום שהבידוד שלהם חלש מאוד ביחס לשניים הקודמים. מתאימים בדרך כלל לעונה אחת או שתיים בלבד.

 

שקי שינה

התאמת שק השינה לטמפרטורה ולתנאי אקלים

שק שינה משמש אותנו בעיקר לצורך שמירה על חום הגוף, ולכן יש לדאוג להתאמת שק השינה לתנאי מזג אוויר ולטמפרטורה השוררת באזור בזמן הטיול. על מנת להקל על אנשים את הבחירה בשק שינה המותאם לצרכים שלהם מבחינה זו, נוצר אומדן הנקרא "קומפורט", שנותן הערכה לגבי איזה שק שינה כדאי לבחור בתנאי שונים של מזג אוויר. הדרגות הינם:

15+- לעונת הקיץ בלבד

5+- לעונת הקיץ, לעונת האביב המאוחר ולתחילת הסתיו

5 מינוס- מתאים לסתיו, לאביב ולקיץ במלואם

10 מינוס- מתאים לכל השנה (אוהל ארבע עונות)

15 מינוס- שק שינה המתאים לטמפרטורות נמוכות במיוחד ולאקלים קר.

נפח של שקי שינה-

עוד פרמטר חשוב בקביעת הבידוד של שקי שינה הוא בנפח שלהם. ככל שהנפח של שק השינה גדול יותר, כך יהיה לנו חם יותר בתוכו.בשינה באזורים טרופיים או בעונה החמה, ניתן להסתפק בשק שינה דק יחסית, שיעשה את העבודה מצוין ויספק לנו בדיוק את רמת החום הנדרשת. אולם, כשאנו יוצאים לשטח בעונת החורף או מתכננים לישון באזורים הרריים (שקר בהם רוב ימות השנה), חשוב מאוד להקפיד על שק שינה בעל נפח משמעותי וגדול, שישמור לנו על חום הגוף ויגרום לנו לישון בשקט וללא רעד מיותר.

איכות החומר המשמש לבידוד

עניין סופר חשוב נוסף, הוא לבחור שקי שינה עם חומר איכותי המשמש ליצירת הנפח. פוליאסטר הוא חומר שאחרי מספר ימים נוטה לאבד מנפחו, משום שדחיסתו בתוך החלל נחלשת לאורך זמן. פוך הוא דוגמה לחומר מאוד פונקציונאלי (עם אפשרות דחיסה יוצאת מן הכלל בחלל קטן יחסית) בשקי שינה והוא לא מאבד מנפחו לטווח הארוך. בכל אופן, זכרו: ככל שהחומר ממנו עשוי המילוי בשקי שיה נדחס טוב יותר, כך יהיה לכם חם יותר…

בהצלחה!

 

 

 

 

 

מי אמר אוהל ולא קיבל?!

אוהלים הם ההמצאה הכי קדומה שידעה האנושות, ועוד בימי קדם, כבני ישראל צעדו במדבר אל הארץ המובטחת, הם ישנו באוהלים. אוהלים משמשים את הטיילנים שבינינו עד ימינו אנו, והם כנראה ההמצאה הגאונית והחשובה בתחום המחנאות והלינה בשטח.

אוהלים מספקים לנו הגנה מהנזקים שאורבים לנו בחוץ דוגמת חרקים, יתושים, טמפרטורות קיצוניות לשני הכיוונים, גשמים, רוחות חזקות ועוד. באמצעותם אנו מתגוננים מכל אלה ויכולים להעביר לילה או שניים, אולי אפילו יותר, באמצע שומקום ובשקט של הטבע, ולהישאר בריאים, חזקים ועיניים ביום שלמחרת.

במאמר נדון ביתרונותיו של האוהל כפי שבאים לידי ביטוי בתחומים שונים, בדגשים חשובים ובהבדלים שבין אוהל אחד לחברו.

אוהל מעניק לנו בידוד תרמי ואקוסטי ומאפשר לנו ליהנות מחוויית שונה אופטימאלית בתנאי שטח

כל מי שניסה לישון בשטח בלי אוהל ואיתו, יוכל להעיד על הבדל עצום באיכות השינה בשני המקרים. אוהל גורם לנו להתנתק מהרעש והתנאים שבחוץ ויוצר חצץ בינינו לבין העולם החיצון. עובדה זו מאפשרת לנו להירדם בשקט ובביטחון מבלי לדאוג שיהיה לנו קר או שנשמע כל רחש או ציוץ של ציפור ונותנת לנו את האפשרות לישון טוב ועמוק גם מחוץ לבית.

חשוב לבחור באוהל שהרכבתו לא דורשת מאמץ רב ולוקחת דקות ספורות. יש לזכור שבטיולים ביום גופינו מתאמץ לא מעט במסלולים קשים יותר או פחות וכשאנו מגיעים לשטח בו אנחנו מעוניינים להעביר את הלילה, בטח נרצה להתאמץ כמה שפחות. אוהל שדורש מאמץ מיותר בהרכבתו ובפירוקו יגרום סתם לעבודה מיותרת… והרי הגענו לצפון כדי לנוח וליהנות- לא כדי לעבוד, נכון?!

אוהלים מתחלקים לסוגים רבים מבחינת הגודל, היציבות, המבנה והפונקציונאליות שלהם. ישנם אוהלים המותאמים במיוחד למזג אויר חם למדיי, ולהיפך- ישנם אוהלים עימם תוכלו לישון בשקט אפילו על ההימאליה המושלגת ולהרגיש חמים ונעים (יחסית…). למזג אויר טרופי כדאי לבחור באוהל נמוך עם רשתות נגד יתושים ובטיול עם כל החבר'ה שלכם, כיף לישון באוהל משפחתי המסוגל להכיל כמות גדולה יחסית של אנשים.

הסוגים השונים באים לידי ביטוי גם במחיר, וטווח העלויות בתחום האוהלים מתחיל ממאה שקלים לאוהל פשוט וקטן ועד אלפי שקלים לאוהל איכותי במיוחד. אם אתם נוהגים להשתמש באוהל לצורך טיול של יום יומיים עם הילדים באקלימיזציה נוחה יחסית ונטולת קיצוניות לכאן או לכאן, תוכלו להסתפק באוהל במחיר סביר ובאיכות בינונית. אולם, אם אתם רוצים להשתמש באוהל לצורך טיפוס על הר מושלג או טיול בתנאים סביבתיים לא נוחים במיוחד, לכו על אוהל באמצעותו תוכלו לישון בשקט, אוהל המותאם לצרכים שלכם בטיול…עדיף שתוסיפו כמה מאות שקלים עבור אוהל שיבטיח לכם שינה ערבה, מאשר לחסוך אותם ולא לישון טוב במקום שחלמתם עליו כל כך הרבה זמן…

מקווים שסייענו לכם קצת להבין איזה אוהל מתאים לכם ואיזה פחות! עכשיו רק צריך לסייר בחנות ולשלוף את האוהל שישלים לכם את חוויית הטיול למושלמת גם ביום וגם בלילה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

איך תבחרו אוהל ולא תתחרטו כשתחזרו מהטיול הבא- טיפים והמלצות ממביני עניין!

הגעתם למסקנה שהגיע הזמן להפסיק להשאיל מחברים ולקנות אוהל משלכם? נהדר.

במאמר זה ניתן לכם מספר דגשים וטיפים לגבי בחירת האוהל המתאים לכם, ונציג בפניכם דילמות מרכזיות בנוגע לרכישת אוהל כזה או אחר ופתרונות להן.

על אף שנדמה אולי שכל האוהלים משרתים פחות או יותר את אותה המטרה ושאין הבדל בין אחד למשנהו, איך כך הדבר. השוק התרמילאות ככלל והיצע האוהלים בפרט מציע מגוון רחב של אוהלים הנבדלים זה מזה באיכות, בנוחות למשתמש, בגודל, בסוג ובמטרה שהם משרתים מבחינת תנאי מזג האוויר, אופי הטיול וכדומה.

אז איך תבחרו הלכה למעשה את האוהל המושלם עבורכם?

כמה דגשים חשובים שכדאי לשים עליהם את הדעת לפני קניית אוהל:

התאמת גודל האוהל לאופי הטיול

אם אתם נוהגים לטייל בקבוצות גדולות (או בשפה הטיילנית- קאמפינג עם כל החבר'ה), קיימים היום בשוק אוהלים מיוחדים במיוחד בשבילכם. במקום לישון בזוגות ובשלשות באוהל קטן וצפוף, כזה שצריך להתכופף כדי להיכנס אליו, תוכלו לקנות אוהל מרווח ולישון עם כל החבריה גם יחד. לאוהל גדול, מלבד יתרונו הברור, יתרונות נוספים. הוא גבוה מאוד ואין צורך להתכופף בו, ובדרך כלל יהיה עמיד וחסין יותר בפני נזקי מזג האוויר, כך שהסיכוי שהוא יפול עליכם באמצע הלילה מצטמצם משמעותית. אם אתם בכלל אוהבים טיולים רומנטיים ועבורכם הטבע משמש להירגע ולהתנתק מכל החבר'ה, ניתן לרכוש אוהל קטן קטן, רק לשניכם, כזה שתהיו חייבים להתכרבל בו צמודים כל הלילה. אם אתם בעניין של אמצע, יש גם אוהלים נהדרים לשישה או ארבעה אנשים. יש הכול.. ורק צריך לבחור את הגודל המתאים לכם.

התאמת האוהל לעונות ומזג אוויר בשטח- אפשר לטייל גם בגשם? או בחמסין?

ברור שכן. ישנם אוהלים המתאימים למזג אויר חם במיוחד, שבדרך כלל יהיו אטומים לקרני שמש ולחום, ומנגד, אוהלים המותאמים במיוחד למזג אויר חורפי ולגשם. אוהלים כאלה מכילים שכבה עבה מאוד וחסינה נגד מים וגשם. סקפטיים? תאמינו או לא, אבל זה עובד יופי. לא מעט אנשים כבר גילו שלא צריך לוותר על טיולים גם בזמן מבול. אוהלים כאלה לא זולים במיוחד משום שהם עשויים מחומר עבה ואיכותי מאוד. המלצה חד משמעית שלנו, היא שבמידה ואתם אוהבים לטייל גם במזג אוויר פחת נוח, ומתים על איך שהטבע נראה גם בחורף ובקור, אל תתפשרו על אוהל טוב ואיכותי, המותאם לעונה הגשומה! שלמו קצת יותר ותיהנו הרבה יותר..

אוהל בן רגע – נוח לשימוש והטרנד החדש בעולם האוהלים והתרמילאות

מדובר על כל אוהל שנפתח בן רגע ובנייתו אינה דורשת מאמץ של יותר מכמה רגעים. קיימות היום שיטות חדישות ונהדרות לפתיחה וסגירה של אוהלים, המיועדות לקצת יותר עצלנים שבינינו. לכן, גם אתם לא אנשי שטח מצטיינים ובנייה ופירוק זה לא בדיוק הצד החזק שלכם, ובכל זאת אתם נורא אוהבים לטייל ולהירגע בטבע, אוהל בן רגע הוא הפיתרון המושלם בשבילכם!

אוהל בן רגע קיים גם הוא במגוון גדלים וסוגים?

כן. ממש כמו אוהלים יותר מורכבים לבנייה. הוא קיים בגדלים של 2 עד 10 אנשים, עם התאמה לכל סוגי מזג האוויר כמעט, בשלל צבעים וצרות.

זהו…נגמרו התירוצים…יש פיתרון לכולם! אחרי שקראתם והפנמתם נשאר לכם רק להזמין את האוהל הנכסף, לעזוב קצת את העיר לכמה ימים ולהירגע באווירה שלווה, מיוחדת וירוקה.

 

איך בוחרים פנס צלילה

אז מסתבר שהאוקיינוס יפה אפילו יותר גם בלילה? תלוי עם איזה פנס צלילה אתם צוללים!

לצלול באותם המקומות כל הזמן…באותן שעות של בוקר- צהריים..למרות שאין ספק כי המראות משגעים ומשתנים כל צלילה מחדש, לפעמים בא לנו לחוות משהו קצת שונה, מסתורי יותר. לראות איך הים נראה דווקא בלילה, עם דגים וצבעים אחרים לגמרי, או להסתכל בסקרנות על המתרחש בתוך מערות או בחללים חשוכים וסגורים…

פנס צלילה הינו בגדר חובה עבור כל אלו מביניכם שמעוניינים לצלול גם בלילה או אוהבים במיוחד להיכנס למערות או לחללים חשוכים ומרתקים בלב ליבו של הים או האוקיינוס. אולם, לא כל פנס משרת לכל מטרה וכדאי להשקיע מעט מחשבה ולרכוש קצת ידע בנושא, על מנת לא לעשות טעויות ולרכוש את הפנס שישדרג את חווית הצלילה שלכם באופן הנכון ביותר.

במאמר נציג מספר דגשים וטיפים חשובים בכל הקשור לרכישה ושימוש בפנס צלילה, ויש לנו לא מעט חומר לשתף אתכם בו. שנתחיל?

האם כל פנס צלילה מתאים לכל צולל?

ממש לא. הפרמטר החשוב ביותר בבחירת פנס צלילה הוא התאמה לצרכיו של הצולל איתו. חשוב שסוג הפנס שנבחר יהיה פונקציונאלי לסוג הצלילה. ישנם פנסים המותאמים בעיקר לכניסה למערות ולמקומות אפלים בתוך המים (שבדרך כלל יהיו בעלי חדות ברמה מאוד גבוהה) וישנם פנסים שטובים במיוחד לצלילה בשעות הלילה, שתאפיין אותם עוצמת תאורה גבוהה וזמן בעירה ארוך מתחת למים.

פרמטר חשוב נוסף, שבדרך כלל יהיה תלוי גם בתקציב העומד לרשותכם הוא עמידות ואמינות הפנס. פנסים העשויים מנורת הליבון או מנורת הלוגן, למרות שהם מפיקים עוצמת תאורה גבוהה יחסית, מתאפיינים באורח חיים קצר למדי ובצריכה גבוהה מאוד של אנרגיה. לכן, במידה ואתם לא זקוקים לעוצמת אור גבוהה במיוחד, אולי עדיף שתלכו דווקא על פנס שיחזיק לאורך זמן ויצרוך פחות אנרגיה, גם אם הוא נותן עוצמת תאורה חלשה יותר, כמו למשל פנס העשוי מנורת led.

פנס צלילה מפלסטיק יהיה איכותי פחות מבחינת עמידות וחוזק מאשר פנס ממתכת, כפי שנהוג לחשוב?

תופתעו לגלות שלא. פלסטיק הוא חומר פנטסטי ומספיק לגמרי בייצור ושימוש בפנסי צלילה, ובדרך כלל יהיה בעל אותו החוסן של פנסים העשויים ממתכת. היתרון העיקרי בפנס ממתכת הוא במראה, ביוקרה ובעיצוב המרשים ולאו דווקא באיכות.

אז מה כן משפיע על האיכות של פנס צלילה אחד לעומת אחר?

בעיקר שיטת הסגירה של הפנס ותפעולו. ישנם שתי שיטות הפעלה עיקריים: המפסק הידני וההפעלה באמצעות סיבוב ראש הפנס לסגירת המעגל החשמלי. לכל אחת מהן יש את היתרונות שלה וכל אחד יכול לבחור פנס עם השיטה שיותר מתאימה לו כדי להבטיח איכות ועמידות לטווח הארוך. שיטת "המפסק" מבטיחה שמירה על אטימה מוחלטת כל הזמן, אך שיטת "הסיבוב" נחשבת בשוק כאמינה יותר מבחינה מכאנית, לאחראים מביננו שלא ישכחו לסובב את ראש הפנס בצורה מושלמת ומדויקת.

יותר כסף שווה פנס צלילה יותר עוצמתי ואיכותי?

האמת, במקרה של פנסי צלילה המימרה הזו דווקא דיי נכונה. פנס איכותי ועמיד בדרך כלל יהיה גם יקר יותר, בשל השימוש בחומר ובטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית יותר. יש לשים לב, למרות זאת, שפנס מותגי או פנס ממתכת לא תמיד יהיה מוצלח יותר מבחינת האיכות, מפנס "אנונימי" ובעל שם פחות מוכר בתעשיית אביזרי הצלילה.

יש לנו עוד המון מה לספר לכם על פנסים, צלילות ומה שביניהם, והידע והטכנולוגיה בנושא לא מפסיקים לצמוח ולהתפתח. את החיוני והעיקרי שבמידע סיפקנו לכם במאמר זה, ואם אתם נמצאים עכשיו בתחתית העמוד כי עברתם והפנמתם אותו מתחילתו, אנחנו מרשים לכם ללכת לחנות, לרכוש פנס ולצאת להרפתקה הבאה שלכם באוקיינוס הגדול. רק אל תשכחו ליהנות!

 

תרמיל למטייל- כיצד תבחרו את זה שישדרג לכם את הטיול לחוויה מושלמת ונטולת בעיות גב זהו!

 

תרמיל למטייל- כיצד תבחרו את זה שישדרג לכם את הטיול לחוויה מושלמת ונטולת בעיות גב

זהו! ההתרגשות בשיאה! עוד לא הרבה זמן תמריאו לטיול הזה שנראה כל כך ורוד בחלומות שלכם. רק אתם והתרמיל למטייל שלכם, בין הרים וגבעות, מדברים ויערות ואפילו ערים גדולות וכיפיות במיוחד…יותר אושר מזה לא יכול להיות.

הדבר היחיד שיכול אולי לפגום בפסגת האושר העילאי הזו הוא בבחירת "תרמיל למטייל" שישבור לכם את הגב ולא ייתן לכם את התמיכה הנדרשת לגב. זה אולי נשמע מוגזם ולא הגיוני, אבל בטיול תרמילאות ארוך, בו נודדים ממקום למקום ובמשך לא מעט שעות נושאים תרמיל כבד על הגב, הנזק למערכת השריר ולעמוד השדרה לא יאחר להגיע אם תתפשרו על התרמיל שלכם. לא חבל להרוס ככה את הטיול. היום ניתן לכם טיפים ודגשים שרכשנו מניסיוננו הרב בטיולים ובתרמילאות, כדי לחסוך מכם הרבה כאב- גם בראש וגם במקומות אחרים, ולהבטיח לכם חוויית תרמילאות מושלמת מכף רגל (דרך הגב) ועד ראש.

לאן אתם נוסעים ומה אתם צריכים אתכם?

תרמיל למטייל קיים היום בשוק בכל הגדלים האפשריים וחבל לא לנצל את העובדה הזו, משום שגודל שווה משקל, ששווה כאבי גב שכדאי למנוע. לפני קניית התרמיל, כדאי לעשות רשימה כללית של האביזרים הנחוצים לכם בטיול, ולפי כך לקנות תרמיל שמותאם בגודלו לצרכים שלכם בטיול. אם אתם נוסעים לחודש של תענוגות בחופי תאילנד, לא תצטרכו יותר מכמה בגדים קצרים, סנדלי שורש ואולי גם שק שינה. לכן, כדאי להסתפק בתרמיל למטייל קטן יחסית, שיתמוך בגב בצורה המקסימלית והטובה ביותר. אם אתם נוסעים לעשות טרקים בפסגת ההימאליה, תצטרכו תרמיל גדול ועמוק למלא בו ציוד חורפי, שק שינה, אוהל ומה לא…מה לעשות- הימאליה זה יקר…

אז הפועל היוצא של טרק יפהפה על הר מושלג הוא כאב כרוני וחד בגב שלך?

לא. גם לזה יש פתרונות יצירתיים ומעניינים בשוק התרמילים המוצעים היום. החשוב ביותר בתרמיל למטייל, בין אם הוא גדול ובין אם קטן, הוא לוודא שיש בו תמיכה לגב. הכוונה היא לתמיכה בשני אופנים: האחד הוא בחומר העשוי מבד קשיח יחסית ושטוח בחלק התרמיל שצמוד לגב, והשני באפשרות לקשור את התרמיל לגוף מסביב לכתפיים ומסביב למותן. אפשרות זו קריטית למניעת כאבי גב חזקים משום שהיא מעבירה את מרכז הכובד של התרמיל מהגוף הלאה.

תדחוס, תדחוס…

תרמיל למטייל טוב באמת הוא כזה שלמרות שנראה לך שפשוט כבר לא נשאר מקום בכלל, פתאום תגלה עוד תא ועוד רוכסן…ועוד אחד. חשוב לוודא שמספר הרוכסנים והתאים הקטנים בתרמיל הוא לפחות שש ורצוי שתהייה אפשרות לפתוח את התרמיל לחלל נוסף, משום שגם אם בנמל התעופה בן גוריון הכול נכנס בקוהרנטיות מושלמת, אגוזי הקוקוס שתחזרו איתם גם צריכים מקום בתרמיל.

אפשר להתפשר על תרמיל למטייל בעל שם לא מוכר או לא מותגי?

לא כדאי. בתעשיית התרמילים, מותג ושם לא אומרים עיצוב ויוקרה בלבד, אלא גם איכות ללא פשרות, עמידות לטווח ארוך ותמיכה טובה לגב ולגוף. אחרי חודש של טיול ולא מעט ימים של נשיאת התרמיל על גבכם, תצטערו שלא שילמתם כמה מאות יותר עבור תרמיל למטייל שהיה עושה את העבודה. המותג המומלץ ביותר בשוק הוא "גריגורי", ואם אתם טיילנים, מנוסים יותר או פחות, קרוב לוודאי ששמעתם את השם הזה פעם או פעמיים בחייכם…במקרה הזה, השם בהחלט מצדיק את האיכות ואת המחיר.

אוקיי, עכשיו אנחנו סומכים עליכם שתקנו את התרמיל למטייל שלכם שלא תרצו לעזוב כל הטיול…תעשו חיים!!!