טיפים בבחירת פנס צלילה

ציוד צלילה איכותי ותקין הוא תנאי בסיס לכל צלילה, כל יציאה לצלילה ללא בדיקה מוקדמת של הציוד עלולה לסכן את הצוללן. פנס צלילה חיוני לצלילות בשעות הלילה, צלילות אל מים עמוקים, צלילות אל תוך אוניות טרופות ומערות וצילום תת ימי. הצוללנים המקצועיים לוקחים אתם פנס מתאים לכל צלילה, כל שיש לעשות הוא לחבר את הפנס לחגורה ולשלוף אותו ברגע הנכון.

פנס צלילה הוא למעשה פנס אטום למים, הפנסים מיוצרים בתהליך מיוחד שמונע כניסת מים אל תוך מערכת ההפעלה. בשורה התחתונה כל פנס אטום יוכל להיות פנס צלילה אך ירידה לפרטים הקטנים חושפת במהרה את ההבדלים והיתרונות שטמונים בפנסי צלילה מקצועיים. כל כניסה אל מחלקת הפנסים ברשתות מוצרי הצלילה מיד חושפת שורה ארוכה של דגמים וסוגים. הצוללנים המתחילים והוותיקים מוצאים עצמם אובדי עצות אל מול שפע האפשרויות, ומתקשים לבחור לעצמם פנס.

מחיר של פנס צלילה עשוי לנוע בין עשרות שקלים ועד אלפי שקלים, המחיר משתנה בהתאם לדגם, יצרן, עצמה ואיכות. פנסים בשווי אלפי שקלים משמשים לרוב את המקצוענים בתחום שזקוקים לציוד מיוחד לצילום או מחקר. פנס צלילה רגיל ואיכותי בסכום סביר יתאים כמעט לכל צלילה. את הפנס המתאים יש לבחון בהתאם לקריטריונים של : עצמה, נוחות שימוש, עמידות, סוג החומר ואופי הצלילה.

פנסי נורות ליבון והלוגן אל מול פנסי LED

בעבר נהוג הכי להשתמש בנורות ליבון והלוגן רגילות בתוך פנסי הצלילה, הנורות הללו צורכות כמות גדולה של אנרגיה (זוללות בטריות) ומתאפיינות באורך חיים קצר. פנס צלילה כזה עלול לאכזב ולא להידלק בדיוק בשלב הקריטי בו זקוקים לו ביותר. פנס צלילה שמתבסס על תאורת LED מציע אורך חיים ארוך יותר, צריכת אנרגיה קטנה ותאורה חזקה. פנסי ה-LED מומלצים יותר לצלילה, במקרים בהם החלטת בכל זאת לרכוש פנס שמתבסס על נורות רגילות חשוב להכניס את תוך המכשיר בטריות חדשות ומלאות לפני כל צלילה.

בוחרים פנס צלילה בהתאם לסוג הצלילה

הגדרת אופי הצלילה וצורכי הצוללן משפיעה בצורה משמעותית על בחירת הפנס המתאים. במידת האפשר כדאי יהיה להשאיל פנס צלילה מצוללנים אחרים, לנסות כמה דגמים ולבחור בהתאם. בתהליך הבחירה כדאי לשאול את עצמך לאיזו סוג צלילות ישמש הפנס? מהו משך הזמן בו נדרש הפנס לפעול מתחת למים? איזו עצמה של אור דרושה לך? מהו התקציב הכספי שיוקצב לרכישה?

מענה לכל השאלות הללו ובחינת הדגמים בהתאם מבטיח רכישת פנס צלילה מתאים ושעות ארוכות של צלילה בטוחה ומענה במעמקים. נתון נוסף שיש להתייחס אליו הוא אמצעי לנשיאת הפנס על החגורה או על חליפת הצלילה. פנס צלילה שלא ניתן לחבר לחגורה או לראש מגביל את התנועה. הגבלת התנועה ונוחות האחיזה הם הסיבות לכך שפנסים רגילים אינם מתאימים לצוללנים. כבר במבט ראשון תוכל לזהות את ההבדל בין פנס נוח לאחיזה ושימוש ופנס מסורבל שצפוי ליפול ולאבד במעמקים.

טיפים נוספים לבחירת פנס צלילה מתאים

  1. בקשו עצות והמלצות ממדריכי צלילה מנוסים, המוכרים בחנויות אינם אובייקטיביים, הם יעדיפו תמיד להמליץ לכם על פנס צלילה יקר ומסובך.
  2. שימו לב לצורת ההפעלה, כמות הסוללות, איטום החיבורים, עמידות למעמקים, סוג החומר ועצמת התאורה.
  3. לכל פנס צלילה יש יתרונות וחסרונות, דעו כיצד לבחור את הפנס הטוב ביותר בעבורכם.
  4. אל תתפשרו על נוחות אחיזה ושרשרת שקושרת את הפנס אל החגורה. פנס צלילה זול שלא נוח להשתמש בו ימצא את עצמו במהרה עמוק במגירה.

בשורה התחתונה חשוב להבין כי פנס טוב לצלילה הוא חלק בלתי נפרד מציוד הצלילה שלך. הקפדה על איכות ושמירה על תקינות הציוד מבטיחה צלילה בטוחה. אל תתפשרו על בטיחות, הקפידו לצאת לכל צלילה עם פנס מתאים וציוד מלא.

 

 

כיצד צידניות שומרות על המזון שלנו

צידניות – מלוות אותנו לטיולים כבר הרבה שנים

האם אתם זוכרים צידניות העשויות מקלקר? כאלה שבשבתות ההורים היו מעמיסים בבגאג' של הסוסיתא הישנה, ובתוכה הבשרים, הקרח וכל הדברים שנועדו ליום של פיקניק בפארק הירקון?

אולי אתם לא זוכרים, כי זה ממש מזמן. מאז, צידניות עברו כמה שינויים, אפילו יותר מכמה שינויים והיום צידניות, הן כמו מיני מקרר, שניתן לאחסן בהן גם גלידה, לסוף הארוחה.

בדומה למוצרים רבים בעולם, גם על צידניות עברו שינויים ותהפוכות מרחיקי לכת, ומקופסת קלקר, או פלסטיק עם מכסה, צידניות הפכו להיות מה שהן היום, אמצעי אחסון מתקדם השומר על קור וחום של מוצרי מזון, לשעות ארוכות, ללא חשש לטריות או לעמידות המזון בתנאי השטח.

צידניות איתנו לאורך כל הדרך

כל מי שחובב טיולים, יודע עד כמה האיכות והאמינות של צידנית יכולה להשפיע על ההנאה והאווירה בטיול. תפקידן של צידניות, לשמור על הטריות של המזון והשתייה שאנחנו לוקחים איתנו לטיולים או לפיקניק. אנחנו סומכים את ידינו על התפקוד התקין שלהן. ההנאה שלנו מהטיולים ומהפיקניקים שאנחנו יוצאים אליהם מלווים בצידנית, תלוי רבות ברמת הקירור של השתייה והמזון ברגע שאנחנו רוצים ליהנות מהם. הציפייה שלנו מצידנית איכותית, היא שהמזון יהיה באותה מידה של קרירות וטריות כפי שהוא היה לפני שיצאנו לדרך.

במיוחד במדינה חמה כמו ישראל, חשוב מאד שהשתייה תהיה מספיק קרה כשהיא מאוחסנת בצידנית ואנחנו רוצים לשתות ממנה. ההנאה שלנו מהטיול עלולה להיפגם בגלל תפקוד לא תקין של הצידנית. כשאנחנו בתנאי שטח, אנחנו בונים על הקרירות של המשקאות כדי לצנן את הזיעה ואת החום הנוצרים מהחום הכבד השורר בשטח.

צידנית קשיחה

צידניות מודרניות – לא רק יפות, גם חכמות

היום צידניות הן כבר לא אותו תיק אפרורי או שחר, ללא צבע או כיתוב. היום צידניות נבחנות ונרכשות, גם לפי המראה החיצוני שלהן. למראה החיצוני יש חשיבות גם כשמדובר בחפצים סופר פונקציונאליים, כמו צידניות. צידניות מופיעות היום כפריטים צבעוניים, אופנתיים ושיקיים.

בעידן המודרני, הנטייה הטבעית של כל צרכן, היא לשלב בין חיצוניות מרשימה לבין פונקציונאליות מקסימאלית. צידניות שגם יהיו מצודדות מבחינה חיצונית, ושגם יענו על כל הדרישות של מי שיוצא לטיול או פיקניק, צידניות איכותיות שאפשר לסמוך עליהן.

הכירו את הצידנית שלכם לפני שאתם יוצאים איתה לדרך

כדי שלא יהיו לכם הפתעות כשאתם מגיעים לשטח, רצוי ללמוד את התפעול של הצידנית, כולל מה שרשום בין השורות בדף ההנחיות של הצידנית.

אם רכשתם צידניות מתוחכמות, עם פונקציות חדישות, מומלץ שתעשו שיעורי בית, עוד לפני שאתם מכניסים לצידנית את הכריך הראשון.

תמיד עדיף לצאת לדרך, כשאתם מכירים את הציוד הנלווה אליכם מכל הבחינות, כדי למנוע מהפתעות בלתי נעימות, שהציוד לא מתפקד, בדיוק באותם הרגעים שאתם בונים עליו.

צידנית על גלגלים

צידניות – ככל שהן חדישות יותר, הדרישות גבוהות יותר

כשצידניות היו עשויות מקלקר או מפלסטיק עם מכסה גדול ואטום, הדרישות שלנו מהצידנית, היו מינוריות ופשוטות מאד. תפקידן של צידניות היה לשמור על הטמפרטורה של המוצרים שהיו מאוחסנים בהן. ציפיות סבירות ממוצר פשוט, אך אמין.

היום הציפיות שלנו גבוהות למדי, בגלל המבנה והיכולת של צידניות מודרניות.

ניתן למצוא דגמים של צידניות קשיחות או מתקפלות, על גלגלים, וגם צידניות שמחזיקות את המוצרים בקירור איכותי עד 48 שעות.

 

 

מתי אתם צריכים מזרן זוגי מתנפח

 

מתי לוקחים מזרן זוגי מתנפח לטיול

כשאתם יוצאים לטיול משפחתי או אפילו לטיול זוגי, הנושא של איכות השינה הוא חשוב ביותר.

כולנו התנסינו בשלב כלשהוא בחיינו בלינת לילה בשק שינה. איכות השינה בתוך שק שינה היא לא תענוג גדול, אלא אם אתם ישנים בשק שינה איכותי, עם ריפודים ושדרוגים. אבל לא לכולם יש שקי שינה איכותיים, או שפשוט לא נוח להם לישון בתוך שק, כשהגוף לא יכול לנוע בתוכו. יש אנשים, שצריכים להרגיש שהם יכולים לזוז תוך כדי שינה, גם כשהם לנים לינת לילה בשדה פתוח. יש כאלה שאפילו לוקחים איתם מזרן זוגי מתנפח ועליו מניחים את שק השינה, כדי לשדרג את איכות השינה בתוך השק.

אתם יכולים לקחת אתכם מזרן זוגי מתנפח ללינת לילה בשטח בתנאים מיוחדים כמו:

* כשאתם יודעים את המיקום המדויק שבו תקימו את האוהל שלכם

* כשיש לכם אוהל גדול מספיק כדי להכיל את המזרן ואת הציוד שלכם,

* כשתנאי השטח, כולל מזג האוויר, מאפשרים לינה על מזרן זוגי מתנפח.

הנוחיות של הבאת מזרן זוגי מתנפח בכל טיול

קיימים מספר יתרונות כשאנחנו מביאים מזרן זוגי מתנפח לטיולים בשטח. לפנינו חלק מאותם היתרונות:

* מזרן זוגי מתנפח קל לנשיאה לטיולי מחנאות.

* מזרן זוגי מתנפח מגיע מקופל ואינו תופס מקום כשהוא ארוז ברכב או בתרמיל.

* ישנם דגמים של מזרן זוגי מתנפח שמגיעים עם צד אחד קטיפתי והם נעימים למגע ולשינה.

* הנוחות של נשיאת מזרן שאינו שוקל מתבטאת בכך שהוא שנכנס לכל תרמיל או תיק

* ניתן להרכיבו תוך מספר דקות, ולפרקו בזמן דומה.

כל הסיבות האלה ביחד הן סיבה מספקת, מדוע כדאי שיהיה עליכם כשאתם יוצאים לטיול

מזרן מתנפח

מזרן זוגי מתנפח עבור אורחים בלתי צפויים

שימוש נוסף עבור מזרן זוגי מתנפח בבתים רבים בישראל, הוא עבור אורחים בלתי צפויים, שמגיעים ללא הודעה מוקדמת, ואינכם ערוכים להלין אותם מבחינת חדרים או מיטות.

אם יש לכם בבית מזרן זוגי מתנפח, שנועד לטיולים שלכם בשטח, אתם יכולים בהחלט להסב את השימוש שלו, לפחות ללילה אחד, לייעוד חשוב ולא פחות מהנה, של אירוח חברים קרובים או בני משפחה שהגיעו בהפתעה לביקור.

האורחים שלכם יגלו שהשינה על מזרן זוגי מתנפח יכולה להיות מהנה ביותר. אתם גם יכולים להתאים את קושי המזרן לדרגת הקושי הרצויה להם.

רבים העומדים לפני מעבר דירה או רילוקיישן, מעדיפים לקנות מזרן זוגי מתנפח ללילות שהם עוד צריכים ללון בביתם, לאחר שהרהיטים עזבו למדינה אחרת. במקרים כאלה, מזרן זוגי מתנפח משמש כפתרון זמין ומעולה למי שצריך לבלות עוד לילה אחד בביתו הריק.

סוגים שונים של מזרנים מתנפחים

כעיקרון, קיימים מספר סוגים וגדלים של מזרנים מתנפחים:

* מזרן זוגי מתנפח

* מזרן מתנפח ליחיד

* מזרן מתנפח בעל 4 מצבים

מזרן זוגי מתנפח delux

לא משנה איזה סוג של מזרן מתנפח נמצא ברשותכם, מומלץ שתהיה לכם בבית משאבה שתתאים לניפוח של כל אחד מהסוגים.

אם אתם יוצאים לטיול עם מזרן זוגי מתנפח, חשוב מאד שתהיה לכם משאבה המתאימה להפעלה מחוץ לבית, שאם זאת תהיה משאבה חשמלית, שיהיה לכם חשמל זמין בשטח, או שתפעל על סוללות.

גם בנושא של משאבות, יש כמה סוגים של משאבות:

* משאבות המופעלות באמצעות חשמל

* משאבות המופעלות באמצעות סוללות

* משאבות המתאימות לחיבור לשקע של המצת ברכב.

* משאבות פשוטות ידניות המופעלות באמצעות הפעלה ידנית.

 

 

לטייל עם ילדים

יציאה לטיול עם ילדים דורשת תכנון מוקדם, התארגנות והצטיידות במזון, תעסוקה לדרך, מגבונים, בגדים להחלפה ועוד. הורים רבים מרגישים כי לא ניתן לצאת לטיולים ספונטניים עם ילדים קטנים. שימוש בציוד טיולים מתאים מאפשר התארגנות מהירה ויציאה לשטח עם ילדים גם ללא הכנות מוקדמות. צידנית רכה מציעה אריזה מהירה של ארוחת הצהריים או ארוחת הבוקר ויציאה אל פיקניק משפחתי לאכילה בחיק הטבע.

רשימות של אתרים מתאימים לטיול עם ילדים אפשר למצוא בכל רחבי הרשת. ילדים קטנים נהנים מכל יציאה אל האוויר הפתוח, פעמים רבות טיול למקום קרוב ומוכר שלא דורש נסיעות ארוכות יהיה טוב יותר בעבורם. בילוי משפחתי בפארק או חוף הים יהפוך כל ארוחות צהריים של שבת לחוויה משפחתית מהנה ומגבשת. הילדים משחקים על הדשא, המבוגרים קוראים את עיתוני סוף השבוע ופותרים תשחצים והארוחה ארוזה בתוך צידנית רכה.

מהי צידנית רכה?

צידנית רכה היא פריט שימושי בעבור הורים ומטיילים, כל יציאה מהבית עם פריטי מזון דורשת צידנית רכה. השימוש בצידנית מאפשר שמירה על מזון קר לאורך שעות ארוכות מחוץ הבית, המתקן מתאים לנשיאת מעדני חלב, פירות וארוחת צהריים לגן השעשועים, חוף הים וטיולים. צידנית רכה מבטיחה שהילדים יאכלו אוכל מזין על פני חטיפים עשירים בשומן וחומרי טעם וריח. את הצידנית השימושית אפשר למצוא בכל מיני גדלים, דגמים ומחירים.

צידנית רכה

בעבר נהוג היה להשתמש בצידניות מרובעות גדולות מפלסטיק, אל תוך הצידנית הוכנסו מתקנים קפואים לשמירה על הטמפרטורה. צידנית רכה קל יותר לשאת, אין כל צורך בסחיבת צידניות גדולות ומסורבלות. אם אתם רוצים לשמור על טריות המזון וליהנות מארוחה ביתית טובה בחיק הטבע צידנית רכה תעשה את העבודה. את גודל הצידנית יש לבחור בהתאם לכמות המזון, אפשר למצוא היום צידניות קטנות בנפח של 6 פחיות משקה וצידניות גדולות יותר בנפח של 36 פחיות משקה או 36 ליטר.

יתרונות של צידנית רכה

שמירה על טריות המזון לאורך זמן. היתרון הגדול ביותר שטמון בצידנית הוא האפשרות לאחסן מזון בטמפרטורה נמוכה מחוץ למקרר. צידנית רכה שומרת על טמפרטורת המזון לאורך שעות ארוכות מחוץ למתקן הקירור, הצידנית מתאימה לאחסון דברי חלב, פירות ושאר מאכלים מבושלים.

נוחות נשיאה. צידנית רכה אפשר לשאת בצורה נוחה על הכתף או על הגב. צידנית קטנה לאחסון ארוחת הצהריים או מעדני חלב לילדים בגינה אפשר להניח בסל הנשיאה של עגלת התינוק או בתוך תיק גב רגיל. הצידנית אינה "מזיעה" ואינה מרטיבה את שאר החפצים בסביבתה.

נוחות אחסון. גדלים שונים ודגמים שונים מציעים כמה תאים של אחסון בגדלים שונים והפרדה בים דברי המזון שמאוחסנים בפנים. פרט לכך חשוב להדגיש כי ניתן לקפל צידנית רכה ולאחסן אותה בכל ארוך או מגירה במטבח עד לשימוש הבא.

מבחר של עשרות גדלים וצורות. שורה ארוכה של דגמים מעוצבים בגדלים שונים מאפשרת לכל משפחה לבחור לעצמה צידנית רכה מתאימה. ברוב המקרים נהוג לבחור צידנית קטנה לטיולים קצרים ושימוש יומיומי וצידנית גדולה יותר לטיולים ארוכים לכל המשפחה.

מחיר אטרקטיבי. צידנית רכה אפשר לרכוש היום במחירים נוחים של כמה עשרות שקלים, אל היתרונות הרבים שטמונים בה אפשר להוסיף גם מחיר נוח. האפשרות לשאת אוכל ביתי בכל יום אל העבודה או אל גן המשחקים מונעת הוצאות כספיות מיותרות על רכישת מזון מהיר.

אידאלית ליציאה לטיול עם ילדים. בגילאים צעירים הילדים מסרבים לאכול, יציאה לגן השעשועים היא הזדמנות מצוינת להאכיל את הילד בפירות, ירקות ומעדני חלב. צידנית רכה מאפשרת את שמירת המזון בטמפרטורה נעימה ומונעת חדירה של לכלוך את תוך המזון.

 

 

 

איך תבחרו נכון את האוהל שלכם? מה חשוב ומה חשוב פחות…הכול במאמר שלפניכם!

 

אחד הכלים החשובים ביותר בעת לינה בשטח הוא אוהל טוב ואיכותי. אוהלים משפיעים בצורה משמעותית מאוד על טיב השינה שלנו, בידוד ממזג אויר קיצוני לכאן ולכאן, בידוד אקוסטי ונוחות. במאמר זה נספק לכם אינפורמציה רלוונטית שכדאי מאוד לתת עליה את הדעת, לפני רכישת אוהל זה או אחר, על מנת שבפעם הבאה שתבחרו אוהל, תיקחו את זה שיתאם את הצרכים האישיים שלכם ויהפוך לכם את הטיול ללא פחות ממושלם- גם ביום וגם בליל…

סוגי אוהלים

כשמדברים על סוגים בעולם האוהלים, ההתייחסות היא בדרך כלל לגודל. כעיקרון, קיימים שלושה סוגים (או גדלים…) עיקריים של אוהלים:

  1. אוהלים ליחיד או לזוג- מתאים לזוג עד שלושה אנשים, לא יותר. מדובר על אוהל נמוך כזה, מאלה שצריך להתכופף על מנת להיכנס אליהם, והוא מתאים לאנשים הנוהגים לטייל לבד או עם בן זוג.
  2. אוהלי אוהלים משפחתיים- בתוך הקטגוריה הזו נמצא אוהלים המיועדים לארבעה אנשים וכאלה המיועדים לשמונה אנשים. זה הטווח באופן כללי, וכל אחד יכול לקנות את האוהל המשפחתי המתאים לצרכיו או למשפחתו. כאן, מדובר כבר באוהלים גובהים ומרווחים יותר, וכדי להיכנס לתוכם כבר בדרך כלל לא תצטרכו להתכופף. בעיקרון, הם יציבים פחות מאוהלים זוגיים ושינה בהם מעלה במידת מה את הסיכוי שהם ייפלו עליכם בעת השינה, בשל גובהם וגודלם. עם זאת, לא מדובר כאן בכלל ברזל וישנם אוהלים משפחתיים מאוד יציבים, כתלות בפרמטרים נוספים, כמו איכות החומרים מהם מיוצרים אוהלים, אופן הרכבתם וכו'.
  3. אוהלים קבוצתיים- פחות מתאימים לטיולי מחנאות. אופן התקנתם דורש מיומנות מסוימת ולוקח לו מעט זמן, והם לא נדחסים לתוך תיק קטן כזה כמו שאנו מכירים. מדובר כבר על אוהלים מאוד גדולים המכילים למעלה מ- 20 איש, וגם אם אתם נוהגים לטייל בקבוצות ענקיות, התפצלו לכמה קבוצות שינה באוהלים משפחתיים.

אוהל משפחתי

התאמת האוהל לתנאי אקלים-

מאוד חשוב לרכוש אוהלים המותאמים מבחינת האיכות, החומר והאפקטים שלהם לתנאי מזג האוויר באזור בו אתם מתכוונים לשהות. ישנם אוהלים החסינים בפני רטיבות שיתאימו לשטחים רוויי גשמים או אזורים טרופיים, אוהלים יציבים במיוחד שיהיו מאוד פונקציונאליים במקומות עם רוחות חזקות וסערות ואוהלים מיוחדים לאזורים קיציים ושטופי שמש, המבודדים אותנו מהחום שבחוץ. אם לא תבחרו אוהל שמתאים לכם מבחינת האקלים הסביבתי, גם אם יהיה איכותי מאוד, לא תשיגו את הנוחות האופטימאלית שאמורה להיות בעת לינה בשטח…

אוהל איגלו לארבעה- מבית אמגזית

הרכבת אוהלים בשטח-

בטיול כולנו מעוניינים בעיקר לנוח, ולעבוד כמה שפחות. בחרו אוהל שהרכבתו דורשת מכם כמה שפחות מאמץ. בספרות המקצועית זה נקרא אוהל בן רגע. רוב האוהלים שנמכרים היום בשוק מאוד פשוטים להרכבה, וכל אחד יכול להרכיב אותם בכמה דקות ספורות בלבד כך שכל שתצטרכו לעשות בחנות הוא לוודא שהאוהל שבחרתם הוא אכן כזה, כדי לא להתעייף אחר כך- מספיק קשה היה לכם במסלול…עכשיו, כשהגעתם לשטח, אתם רוצים רק לאכול טוב ולנוח לצד הגיטרות.

בידוד תרמי ואקוסטי באוהלים-

בחרו אוהלים שמבודדים אתכם מהחוץ, הרי זו המטרה העיקרית שלהם בסופו של דבר. שאלת הנוחות מתקשרת מאוד לשאלה האם האוהל מעניק את האפשרות לא "לסבול" מפגעי הסביבה-לא לשמוע את ציוץ הציפורים בשש בבוקר ולא לרעוד מקור.בידוד תרמי טוב באוהלים הוא קריטי ומשמעותי בבחירת אוהל איכותי!

יש עוד המון מה לספר על אוהלים, אבל את זה נשאיר לפעם הבאה. בהצלחה!

 

טיפים והמלצות בבחירת שק שינה מתאים מתוך היצע גדול של שקי שינה

שק שינה הוא פתרון מצוין ללינה בשטח, כל שיש לעשות הוא לפתוח את השק ולהזדחל פנים אל שינה מתוקה וחמימה. שק שינה טוב מכיל חומר מבודד שמונע את בריחת חום הגוף החוצה וחדירה של קור מבחוץ. סיור מהיר ברשתות השיווק מגלה דגמים רבים של שקי שינה בגדלים שונים וצבעים שונים, הדרך הטובה ביותר למצוא שק שינה מתאים היא להשקיע באופן חד פעמי ולרכוש מוצר באיכות גבוה. שק שינה outdoor הוא אחר המוצרים הטובים ביותר והנמכרים ביותר בשוק.

קריטריונים לבחירת שק שינה מתאים

את ההבדלים בין שק שינה איכותי ושק שינה רגיל אפשר להרגיש מהר מאוד, ההבדל בא לידי ביטוי בשימוש בחומר מבודד, חומר מילוי, רכות, נוחות השימוש, עמידות בפני חדירת מים ונוחות קיפול ונשיאה. שק שינה outdoor מספק למטיילים את כל הצרכים ועוד הרבה יותר, המוצר הפך למוביל בתחומו בזכות שורה ארוכה של יתרונות.

סוג המילוי. שק שינה איכותי יש למלא בפוך טבעי ונוצות, הפוך הטבעי יקר מאוד וטוב מאוד לחימום ודחיסה אל תוך שטח קטן. שק שינה דק עם אחוז גבוה של פוך טבעי יעניק חימום טוב יותר בהשוואה לשקי שינה עבים בעלי מילוי סינטטי. שק שינה outdoor מציע מילוי מחמם ומתאים ללינה בשטח גם בתנאים של 0 מעלות. תפירה נכונה של השק והמילוי מונעת את תזוזת המילוי בתוך השק ויצירת אזורים ריקים ממילוי מחמם.

צורת השק. שק שינה קלסי הוא כיס צר וארוך, הפרמטר החשוב ביותר לבחירת השק המתאים הוא נוחות אישית. אנשים גבוהים במיוחד נדרשים לרכוש שק שינה מתאים. אפשר למצוא בשוק 3 צורות של שקי שינה : צורה מלבנית, צורת יתד וצורת מומיה. שק השינה המלבני מציג את כושר הבידוד הנמוך ביותר, שק שינה בצורה מומיה או יתד שנצמד אל הגוף יתאים יותר ללינה בשטח בתנאי מזג אוויר קרים. שק שינה outdoor אפשר למצוא בכמה צורות וכמה גדלים, השק הרגיל מתאים למבוגרים עד גובה של 190 סנטימטרים, במידת הצורך אפשר יהיה לרכוש שקי שינה זוגיים או גדולים יותר.

יתרונות של שק שינה outdoor

המותג פופולרי בכל רחבי העולם, מטיילים ישראלים פוגשים מטיילים בכל רחבי העולם שישנים עם שק שינה outdoor. מוצרים ברמה גבוה של איכות והתאמה לתנאי השטח הופכים את החברה למובילה בתחום. כל לקוח שקונה שק שינה outdoor יודע כי מדובר במוצר איכותי מהשורה הראשונה. החברה מצרפת לכל מוצר תעודת אחריות וחוברת שמסבירה כיצד להשתמש בו בתנאי השטח, באילו טמפרטורות ניתן לישון בשטח ללא חשש וכיצד לכבס ולתחזק את המוצר.

 

שק שינה תבור מבית outdoor

שק שינה outdoor רגיל שוקל פחות מקילוגרם אחר, המשקל הנמוך מתאים למטיילים שנמצאים בשטח תקופות ארוכות. המוצר עשוי סיבים חזקים במיוחד שמאריכים את תקופת השימוש ומתאימים ללינה על משטחים קשים. הבד החיצוני עשוי חומר דוחה מים ועמיד בפני רוחות, על אף העמידות מדובר בבד "נושם" שמאפשר ללחות הגוף להתנדף. שק שינה outdoor מבטיח שלא תתעורר בבוקר רטוב מזיעה או מגשם שחדר אל תוך השק.

שימוש נכון ותחזוקה נכונה

על כל שק שינה outdoor מציעה החברה אחריות, חשוב לציין כי האחריות אינה חלה במקרים של גרימת נזק למוצר. לינה בשטח דורשת שימוש בשק שינה ומזרון מבודד, את שיק השינה יש לפרוס על גבי המזרון, הגורם אשר מבודד חדירת קור מהקרקע או המזרון. מזרנים דקים ומבודדים לטיולים אפשר לרכוש ולגלגל יחד עם השק, המזרן כולו שוקל גרמים ספורים ואינו מכביד. בתקופות בהן לא משתמשים בשק כדאי לאוורר אותו ולאחסן באזור יבש ומוצל. כביסות רבות מזיקות לשק השינה ובמידת האפשר כדאי להימנע מכביסה ולהעדיף אוורור בלבד.