מעיל גשם

מי שיוצא מתוך נקודת הנחה שלא ניתן לטייל ימים ארוכים באזורים עם אקלים טרופי או במקומות קרים, גבוהים ורוויי גשמים טועה לחלוטין. ניתן גם ניתן לטייל באזורים הללו, ולא פעם מדובר באזורים יפהפיים וקסומים, בהם הירוק מתמזג עם הלבן לכדי נוף שהוא לא פחות ממושלם. אולם, לא תמיד פשוט לטייל באזורים עם אקלים לא נוח במיוחד, ועל מנת ליהנות בטיול כזה ולהפיק את המיטב ממנו, תצטרכו להצטייד בביגוד ובאביזרים נחוצים כאלו ואחרים.

מעיל גשם איכותי ועמיד הוא אחד הפריטים החשובים והחיוניים ביותר שתצטרכו לקחת עימכם לטיול מחנאות באזורים גשמים בארץ ובעולם ובכך יעסוק המאמר הבא. כיצד לבחור מעיל גשם איכותי שייתן את המענה הטוב ביותר לגוף שלכם? מה חשוב לקחת בחשבון ומה פחות חשוב בעת רכישת מעיל גשם? שאלות אילו ושאלות אחרות ייענו בהמשך.

מעיל גשם outdoor

  1. רכשו מעיל גשם קל ככל הניתן- יש לזכור כי מעיל גשם איננו בא לחפות ולהגן עלינו מפני הקור. זוהי אינה מטרתו ולשם כך נצטרך מעיל פליז או חולצה מחממת אחרת. מעיל גשם בא על מנת להגן עלינו מפני רטיבות של גשם ושלג ולהשאיר אותנו יבשים ככל הניתן גם כשמטפטף גשם בחוץ. לכן, כדאי מאוד לקנות מעיל קל שלא נרגיש את הכובד שלו ושנוכל לדחוס אותו בקלות רבה אל תוך התרמיל, במידה ולא נזדקק לו.
  2. בחרו מעיל גשם העשוי מבד ניילון איכותי ועמיד לאורך זמן, שמסוגל למנוע חדירת מים לגוף שלכם גם בשיטפונות. אל תתפשרו על איכות הבד! לא כל מעיל גשם יספק לכם את אותה ההגנה וימנע כניסת מים אל בגדיכם היבשים. בנוסף, מעיל גשם העשוי מבד לא איכותי עלול להיקרע במהלך טרק ולא תמיד תוכלו למצוא מעיל גשם שניתן לקנות באמצע שומקום. לכן, עדיף להשקיע ברכישת מעיל גשם איכותי העשוי מבד ניילון דק אך עמיד וחזק, על מנת להבטיח הגנה מקסימאלית מפני פגעי מזג האוויר העשויים מים.
  3. מעיל גשם איכותי חייב לכסות את כל הגוף ולא רק את החלק העליון. מעילי גשם רבים מגיעים רק עד המותניים או אפילו לפני ולא מספקים לנו את מלוא ההגנה לאורך כל גופינו. על מנת לקבל הגנה מקסימאלית על הגוף יש לדאוג לרכוש מעיל גשם המגיע מכף רגל ועד ראש (גם עד הצוואר זה בסדר…). אחד הדברים הפחות נעימים הוא להתהלך בטרק עם מעיל גשם ולהיות יבשים עד המותן ונוטפים מים מהמותן ומטה. מעיל גשם שמכסה אותנו עד אחרי הברכיים ולמטה מהם מבטיח לנו גוף יבש לחלוטין ולא רק בחלקים מסוימים.

לסיכום, מעיל גשם הוא אביזר נחוץ ביותר לטיולים באזורים רווי גשמים או טיולים בין רכס הרים מושלגים, ועל מנת לרכוש מעיל גשם שיספק לנו את מלוא ההגנה מנזקי מים ומגוף רטוב, חשוב לדעת ולזכור את הפרמטרים שהצגנו במאמר זה. עכשיו, כל שנשאר לכם לעשות הוא לגשת לחנות ולרכוש את מעיל הגשם לטיל שלכם.

תיהנו!

 

 

על רכס הרים וחולצה טרמית…

,

מתכוונים לטוס לנפאל ולסמן וי על רכס האנאפורנה או על האוורסט? או שמא אתם יותר בעניין של דרום אמריקה וההרים המעלפים של פרו וארגנטינה?

כך או כך בלי ציוד מתאים לא תוכלו להסתדר בשום הר גבוה, ולכן לפני כל טיול, טרק ומסע יש לברר מהו הציוד הנדרש כדי לעבור את הטרק בנוחות ובשלווה, והכי חשוב- לשמור על חום גוף סביר בקור המקפיא הזה שבהרים.

אז איך שומרים על חום גוף גבוה בקור כה אכזר כמו זה שבהרים הגבוהים בעולם? דרוש ציוד מקצועי שנמכר בחנויות מטיילים מומחיות. אל תתפשרו על חיקויים זולים כי אלו לא מהווים את הדבר האמיתי, ולא עושים את העבודה. ציוד מטיילים הוא מקצועי ואיכותי ותחליפים אינם יכולים להחליפו.

חולצה טרמית לגבר

מאמר זה ידון בטיבה וחשיבותה של החולצה התרמית וידריך אתכם כיצד לבחור לעצמכם חולצה תרמית שתשמור אתכם חמים ותקל עליכם את הטיול כי כשחם ונעים לנו אז גם ההנאה כפולה ומכופלת.

חולצה טרמית מהווה את הבסיס לשמירה על חום הגוף במהלך הליכה ממושכת ברכס הררי, זאת משום שהיא מהווה את השכבה הראשונה שעל הגוף.

מטרתה של החולצה הטרמית היא להרחיק את הזיעה מהעור במהירות גדולה יותר מהקצב שבו הזיעה לוקחת את החום מהגוף.

חולצות מנדפות זיעה הפכו לשימושיות ונפוצות ביותר גם בענפי ספורט רבים ביניהם: ריצה, אופניים, סקי ועוד.

חולצה טרמית לאישה

ההיצע בשוק גדול כך כך ולכן לפעמים יש קושי לבחור את החולצה המתאימה. בעת הבחירה הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את החולצה למטרה. חולצות שונות מותאמות למטרות שונות וחולצה טרמית עבור טרק ברכס הררי מושלג, לא תתאים לספורט כמו ריצה או אופניים.

אז איזו חולצה תתאים לטרק ברכס הררי?

אחד ההבדלים בין חולצות תרמיות שונות הוא הריח. המגע בין סיבי פוליאסטר או פוליפרופילן לזיעה גורר עמו ריח לא נעים, שניתן למנוע באמצעות טיפול אנטי-בקטריאלי לבד. בדים שמטופלים בצורה כזו בד"כ גם יעלו בהתאם.

ישנה אפשרות לרכוש חולצות תרמיות שמשלבות סיבי קוקוס, שמשפרים את הנידוף ועוזרים למנוע ריח רע ללא צורך בטיפול כימי.

איך ללבוש חולצה טרמית על-מנת שתגן עלינו באופן הטוב ביותר מפני מזג האוויר המשוגע ברכס הררי?

על החולצה התרמית להיות צמודה ככל האפשר לגוף , על-מנת שיכולת הנידוף תבוא לידי ביטוי בצורה המיטבית ביותר. מקסימאלית מבלי להגביל את חופש התנועה. יש לשים לב שהתפרים לא מפריעים ושהבד יהיה הדק ביותר שניתן. ככל שחולצה תרמית עבה יותר היא תבודד טוב יותר אך תנדוף זיעה פחות טוב, וזהו החיסרון הבולט שלה.

 

 

 

 

על ביגוד טרמי

ביגוד טרמי הוא פריט חובה בקרב אילו מבינכם שהחורף לא מפחיד אותם וגם בתנאי מזג אוויר של קור או אפילו קור עז, לוקחים תרמיל, מקל ויוצאים לטרקים ולטיולים בארץ ובעולם כולו. ביגוד טרמי איכותי חשוב במיוחד בנסיעות לטרקים ארוכים במדינות שונות בעולם ובמיוחד בטיולים המערבים טיפוס על הרים או על רכס הרים במסגרתם, כמו בנפאל, הודו או דרום אמריקה.

קנייה של ביגוד טרמי איכותי, שאכן ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר ויגן עליכם מפני קור קיצוני ומקפיא עצמות, דורשת לדעת מעט ידע מקדים שיעזור לכם להבין מה חשוב שיהיה בבגדים שאוטמים כמו שצריך מתנאי אקלים לא נוחים.

בכתבה זו ניתן לכם מספר דגשים וטיפים חשובים באשר לרכישה של ביגוד טרמי איכותי- למה חשוב לשים לב בעת רכישה של ביגוד טרמי ומה פחות חשוב? אילו פרמטרים קובעים איכות בנושא של ביגוד טרמי ועוד שאלות מציקות- ייענו בהמשך.

חולצה תרמית דקה וכהה

איכות הסיב בביגוד טרמי-

אחוז הסיב הנדרש על מנת לשמור על אותה רמה של חום גוף הוא ארבעים אחוזים לערך, אולי קצת פחות. לא כדאי להתפשר על פחות מכך משום שבגד העשוי ברובו מכותנה או פוליאסטר לא יבודד את הגוף שלכם בצורה מרבית, והאפקט שאמור להיות בביגוד טרמי אינו יתקיים הלכה למעשה.

עובי הבד-

הסיבים בביגוד תרמי אמורים להיות כמה שיותר דקים, ולא ההיפך, כפי שאולי הגיוני יותר לחשוב. ככל שסיבי הבד בביגוד תרמי יהיו דקים יותר- כך איכותו תהייה טובה יותר. זכרו- הרעיון של ביגוד תרמי הוא לא לחמם כמו מעיל פליז או סוודר עבה מאוד, אלא לבודד את הגוף מהקור העז שבחוץ באמצעות שימוש בבד מיוחד.

סט ביגוד טרמי לילדים

סוג הבד-

בביגוד טרמי איכותי, הבד אמור להיות בנוי מסיבים חלולים לגמרי, האוגרים את חום הגוף של המשתמש ולא נותנים לו לברוח אל מחוץ לגוף. מצד שני, ביגוד טרמי טוב, יעיל ואיכותי מנדף זיעה ולחות במקביל. כלומר סוג בד איכותי המשמש ליצירה של ביגוד תרמי, מצד אחד, משמר את חום הגוף ולא נותן לו לצאת החוצה, ומצד שני, מנדף זיעה ולחות ומאפשר לנו תחושה של נוחות מקסימאלית גם בתנאי אקלים לא נוחים בכלל. ככל שרמת הבידוד בביגוד טרמי גבוהה יותר, אחוז השימוש בסיבים חלולים (פוליפורפילן), גבוה יותר.

בהצלחה!