רוצים לנשום כמו שצריך גם מתחת למים? כאן תקבלו טיפים לקניית שנורקל איכותי…

התרומה של שנורקל לאיכות הצלילה שלנו

שחייה עבור רבים, הינו ספורט התורם רבות לבריאות, מהרבה בחינות, פרט להיותו ספורט מהנה בפני עצמו ואתגרי.

שחייה, כספורט, מפתחת את כושר הסיבולת של הלב והריאות, היא חשובה למי שסובל מבעיות בגב התחתון, ומשמשת כפעילות משקמת עבור אנשים שעברו תאונות דרכים קשות עם פגיעה בחוליות בגב. וגם עבור אנשים שהם אחרי תהליך כירורגי המחייב שיקום באמצעות פעילות פיזית והפעלת הגפיים התחתונות.

מי ששוחה שעות ארוכות בבריכה וצריך לשהות זמן רב מתחת למים, שחייה עם שנורקל עשויה לסייע לו להתמודד עם רגעים ארוכים של חוסר אוויר מתחת למים.

אין צורך להסביר מהי החשיבות של נשימה נכונה בעת השחייה. שחיינים, או אנשים אחרים השוחים בקביעות, שאינם מסוגלים לנשום באופן תקין במהלך פעילות שחייה, נאלצים להפסיק את אימוני השחייה שלהם, לאחר מספר דקות של שחייה, בגלל מחסור באוויר.

 

מדוע מומלץ לשחיינים לשחות עם שנורקל

 

אחת מהסיבות מדוע לשחיינים רבים מומלץ לשחות עם שנורקל, נובעת ממצב של סחרחורת שממנה סובלים שחיינים הסובלים מצוואר תפוס, אשר אינם מצליחים להרפות את הגוף בעת השחייה. כשהם שוחים עם שנורקל, השחיינים מצליחים לשמור על ראש ישר בהתאם למבנה האנטומי של גופם.שחייה עם שנורקל, אף מאפשרת לשחיין למתוח את ידו ולגלגל את גופו ללא נגיעה של הכתף בלחי או של הכתף בסנטר.

בשנים האחרונות, אנחנו רואים שיותר אנשים, שוחים עם שנורקל, בבריכות שחייה וגם בים. הסיבה לכך, היא תחושת הביטחון שהמשתמשים מקבלים מהשימוש בשנורקל.

כששחיין שוחה עם שנורקל, הוא מרגיש חופשי להישאר זמן ארוך יותר מתחת למים, ואינו חושש ממצב של מחסור באוויר בעת השחייה.

 

שחייה עם שנורקל – השפעות לטווח ארוך

 

התוצאות ארוכות הטווח של שחייה עם שנורקל, מתבטאות בשיפור בסימטריה, אורך השרירים בצוואר ובקטעים שמסביבו (שכמה, כתף, טרפז), שיפור בשמירה על שחייה ישרה וקווי זרימה, בגלגול הגוף, ובשיפור משמעותי בנשימה. את השיפור המשמעותי בקצב הנשימות, ניתן לייחס לעבודה הקשה שצריכים להשקיע על מנת לשאוף אוויר, מכיוון שמתרגלים לקחת אוויר ממרחק גדול יותר, עקב השימוש בשנורקל.

שחייה עם שנורקל, לא רק משפרת את איכות הנשימות שלנו בעת השחייה, אלא גם את השחייה שלנו בכלל, כשאנחנו צריכים להפעיל ולהשקיע מאמץ פיזי נוסף כדי להשתמש נכון בשנורקל. התרומה של שחייה עם שנורקל, במקרה הזה, היא כפולה. שיפור דרסטי במצב הנשימות שלנו בעת השחייה, ושיפור ניכר בשחייה עצמה.

שחיינים בכל העולם שוחים היום עם שנורקל

 

שחיינים מקצוענים רבים בכל העולם, ובכל הרמות, שוחים עם שנורקל, על מנת לשפר היבטים שונים בשחייה שלהם. שחייה עם שנורקל, לפי הערכתם של שחיינים רבים בעולם, משפרת את המצב של חוסר החמצן בזמן השחייה (היפוקסיה), את קווי הזרימה, את הסימטריה, את המהירות ועוד.

עבור שחיינים חובבנים המעדיפים לשחות עם שנורקל, ועבור שחיינים השוחים כל שתי תנועות, שחייה עם שנורקל מפצה על היד הנגדית לנשימה. ההסבר לכך, היא בזמן הנשימה שמאלה, היד הימנית "נופלת" ואינה מתחילה את גריפת המים בעומק הרצוי, ולעיתים, גם הראש שוקע מאד לאחר הנשימה, ולכן אנחנו כל הזמן עסוקים בפיצוי. אנחנו לא חוזרים למרכז ואף לא ממקדים את האנרגיות שלנו לכיוון של התקדמות.

 

אתם מוזמנים לבקר באתר של חנות חגור קמפינג, ולהתרשם מסוגים שונים של שנורקלים לשחייה מקצועית או חובבנית. אצלנו תוכלו למצוא שנורקל איכותי ואמין, אשר יסייע לכם בעת אימוני השחייה שלכם, וישדרג את האיכות ואת ההנאה שלכם בעת שאתם שוחים.