בישול פוייקה- איך? כמה ולמה? הינה כל המידע הרלוונטי!!

הקיץ מתקרב, הלילות הופכים חמימים ואין ספק שזו העת לקדרת פוייקה משובחת עם החברים. לצד המדורה או בתוכה, על החוף או בחורשה שליד הבית, כשרוצים לשלב חבר'ה טובים עם אוכל מהביל – פשוט אומרים פוייקה.

פוייקה הוא סיר מברזל יצוק שנועד להיות כלי לבישול בתנאי שטח. בסיר פוייקה נעשה שימוש לראשונה ביבשת אפריקה והוא הובא לאירופה במאה ה-17, שם אומץ בחום על-ידי המקומיים. מבנהו העגול של סיר פוייקה מאפשר את פיזור החום על כל חלקיו, מה שהופך אותו למתאים במיוחד לבישול בתנאי שטח ובפרט במדורה. בנוסף מבנהו והחומר שממנו עשוי סיר פוייקה מאפשרים צלייה או בישול איטי.

לפני שניגשים למלאכת הכנת הקדירה, חשוב לדעת בדיוק כמה אנשים מיועדים לטעום ממנה וכך לבחור בהתאם את גודל סיר הפוייקה. כלי פוייקה קיימים במגוון גדלים המצוינים לפי מספרים אל מול ליטרים. הנפח הגדול ביותר של סיר פוייקה שניתן למצוא בשוק הוא 40 ליטרים. סיר הפוייקה הפופולארי ביותר הוא סיר מספר 2 , בנפח של 5.5 ליטרים, שמיועד ל-6 עד 8 אנשים לפחות. לרומנטיקנים מביניכם שאוהבים ליהנות מתבשיל שנעשה בשטח, מומלץ לרכוש סיר פוייקה בנפח 1.8 ליטרים, פוייקה קטן, קל ונוח לנשיאה.

בכלי פוייקה ניתן לבשל בשר עסיסי או נזיד צמחוני וטעים, ורבים נוהגים לבשל את הקדרה ביין אדום משובח. בעת הכנת האוכל בסיר פוייקה חשוב להתאזר בהרבה מאוד סבלנות. הבישול בפוייקה נעשה על גחלים ולא מעל אש חזקה ולכן זמן הבישול ממושך ואורך כשעתיים (בהתאם לכמות האוכל ולגודל הכלי). יש להימנע מערבוב תכוף של הכלי ולבצע את פעולת הערבוב בדפנות הכלי על-מנת לא למעוך את מרכיבי התבשיל. הארומה העולה מכלי פוייקה לא תשאיר אף אחד מהסועדים אדיש. בישול בכלי פוייקה יעניק לאוכל טעם נהדר ושונה מהמטבח הביתי, ויעניק לכם חוויה קולינרית אמיתית בתנאי שטח.

כלי פוייקה זוכים בשנים האחרונות לפופולארית גוברת בקרב מטיילים רבים בארץ ובעולם. אל תוך סיר פוייקה ניתן להכניס כמות גדולה ומגוונת של מוצרי מזון ותבלינים שהופכים לקדרה עסיסית במיוחד, וכך הופך בישול פשוט לארוחה דשנה עבור כמות גדולה של אנשים. בדרך זו חוסך סיר פוייקה זמן, מאמץ וכסף רב על כלים נוספים ותחזוקתם.