נעלי צלילה

צלילה היא אחת הפעולות המרגיעות שאדם יכול לבקש לעצמו. צלילה בים מנתקת את האדם מכל הרעש החיצוני המתקיים מעל למים ולוקחת אותו למסע מרתק, שקט ומרהיב במחוזות כחולים שבהם מתקיימים חיים אחרים לגמרי. אם צלילה זו הפעילות המועדפת עליכם בשעות הפנאי ואם אתם פוקדים את הים לעיתים קרובות, אתם ודאי מבינים את הצורך להתחמש בציוד צלילה מלא ואיכותי. רבים מבין הצוללנים המקצוענים וגם מבין אלה הנטולים כוכבי צלילה, מעידים כי נעלי צלילה הן חלק בלתי נפרד מחוויית הצלילה שלהם.

נעלי צלילה אמורות לספק הגנה על הצולל מתחת למים ובדרך אליהם. נעלי צלילה משמשות הגנה תת מימית המשלימה את חליפת הצלילה, בכך שהן מסייעות לבידוד מפני אבדן חום. כמו כן, נעלי צלילה אמורות לבצע התאמה לאחיזה מושלמת בין הסנפיר לבין רגל הצולל. כאמור, נעלי צלילה יועדו גם לסביבה היבשה, שכן הדרך למים רצופה עצמים זרים ומסוכנים ולכן חשוב כי הצוללן יגן על רגלו בתנאים אלה.

חנויות רבות למכירת ציוד מחנאות מציעות נעלי צלילה בדגמים ובסוגים שונים, חלקן של החברות המובילות בתחום הצלילה. נעלי צלילה הן פריט חובה עבור כל צוללן, מתחיל או מקצועי, ומהוות חלק בלתי נפרד מחוויית השהות הנעימה מתחת למים. ובכל זאת, איך תבחרו נעלי צלילה שישמשו אתכם בצורה הטובה ביותר? הנה כמה טיפים מרכזיים שיאירו לכם החשוב יותר ואת החשוב פחות בבחירת נעלי צלילה המתאימות במיוחד עבורכם:

  • אפיינו לאיזה סוג של פעילות אתם מעוניינים לרכוש נעלי צלילה – האם לבריכה, לקיאקים, לצלילה, לחוף הים או אולי לכל הפעילויות ביחד. יש נעלי צלילה שמתאימות רק לסוגים מסוימים של פעילויות מים.
  • מומלץ לרכוש נעלי צלילה העשויות מחומר ג'רסי ומרשת, שכן מרכיבים אלה מסייעים לייבוש מהיר במיוחד.
  • נעלי צלילה צריכות להיות נוחות. יש כאלה שיהיה להם נוח יותר עם רוכסן בנעלי הצלילה ויש כאלה שיעדיפו שרוכים.
  • רכשו נעלי צלילה שיתאימו לתדירות הצלילה שלכם. אם אתם צוללנים חובבים שפוקדים את הים לעיתים רחוקות, אולי לא כדאי לכם לרכוש נעלי צלילה זולות ולא נעלי צלילה מבין הדגמים היקרים.
  • בראייה כוללת מומלץ לרכוש לילדים נעלי צלילה עם סוליה רבה, בעוד שלמבוגרים מומלץ לרכוש נעלי צלילה עם סוליה עבה.