דקה לפני שאתם נכנסים למים- כמה טיפים לבחירת שנורקל

חופשת הקיץ שלכם מתקרבת ובא לכם לחדש זיכרון ישן בדמות צלילה במימיה הנעימים של הכנרת. צלילה היא זמן ההתרגעות האידיאלי שלכם בטבע. כשאתם מתחת למים אתם נכנסים לעולם אחר, שקט יותר, נעים יותר, שמנתק אתכם לחלוטין מהלחץ הבלתי פוסק שמעל למים. הרשו לעצמכם להיכנס לצלילה עמוקה נטולת מחשבות עמוקות ואם אינכם בטוחים או זוכרים כיצד אמורה להתבצע הצלילה – דעו כי עליכם להצטייד בשני פריטים חשובים ועיקריים: משקפי צלילה ושנורקל. במאמר הבא נדבר קצת על שנורקל.

שנורקל הוא צינור גלילי חלול באורך של כ-30 ס"מ, העשוי מפלסטיק או מגומי ומסייע לאדם לשאוף אוויר כאשר הוא נמצא מתחת למים. החלק העליון של השנורקל נשאר מחוץ למים, בעוד החלק התחתון של שנורקל, הקרוי "שופר", מחובר לפיו של הצוללן ומאפשר לו לנשום בחופשיות כאשר פניו בתוך המים. טרם הצלילה יש לוודא כי הצינור מחובר היטב לרצועה של המסכה. יש לחבר את השנורקל למסכה מצד שמאל ולהכניס את פיית השנורקל לפה ולעטוף באמצעות השיניים את המנשכים.

אז איך תבחרו שנורקל טוב? רצוי לרכוש שנורקל שאורכו בין 30 ל-40 ס"מ. שנורקל ארוך מדי לא אפקטיבי שכן הוא יוצר שטח מת, בעוד שגם שנורקל קצר לא יעיל מכיוון שתיתכן כניסת מים לתוכו. זכרו כי שנורקל איכותי הוא כזה שמפחית את התנגדות הגרירה במים ולכן ודאו כי זה הוא שנורקל שניתן לקפל בקלות. טרם הרכישה יש לוודא שפית השנורקל מתאימה לפה ושקל לחבר את אותה שנורקל למסכה. כמו כן, רצוי לרכוש שנורקל עם צינור בצבע הנראה לעין על מנת לאתר אותו מצב של אבדן מצב למים ובנוסף שנורקל עם פס זוהר בחלקו העליון של הצינור על מנת שהאנשים שראשיהם מחוץ למים יזהו אתכם.

לפני שאתם נכנסים עם שנורקל למים מומלץ לתרגל, בעודכם על היבשה, את הנשימות ואת השאיפות הנכונות. עליכם להבין היטב את פעולות הנשימה המותאמות אל מתחת למים כדי למנוע מצב של חנק או של פעולת נשימה לא יעילה כל שהיא. על מנת לשמור על טיבו של שנורקל, מומלץ כי לאחר הצלילה תשטפו אותו במים מתוקים ויבשו אותו בצל. כאשר שנורקל מתייבש בשמש האפקטיביות שלו ניזוקה.

עכשיו, אחרי שהשכלתם קצת על שנורקל, כל שעליכם לעשות הוא ללכת לחנות למכירת ציוד מחנאות ולרכוש לעצמכם שנורקל איכותי, יפה ונוח. ממשו עוד היום את החלום הקטן והחוויה הגדולה שבצלילה בים.