המדריך המלא לבחירת אוהלים

עונת הטיולים כבר נכנסה, ורבבות ישראלים יוצאים מידי שבת לטיולים באזורים שונים ברחבי הארץ. אוהבי השטח שבינינו, אף משדרגים עוד יותר את חוויית הטיול, ויוצאים לטיול מחנאות לאורך כל סוף השבוע. אז מה אתם צריכים לפני יציאה לשטח למספר ימים? אוכל נהדר שיספיק לכל אורך הדרך, שק שינה ורצוי גם מזרן מתנפח וכמובן- אוהלים שיגנו עליכם מפני הרעש, הטמפרטורות ו…היתושים כמובן.

במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לבחור אוהלים שיעשו את עבודתם על הצד הטוב ביותר וידאגו שתשנו בתנאים האופטימאליים עבורכם, גם כשאתם באמצע שומקום.

מהם הפרמטרים החשובים בקביעת איכות של אוהלים?

  1. בדקו את מימדי האוהל והתאימו את המרחב בו למספר האנשים הצפויים לישון בו בנוחות במהלך הלילה. עדיף תמיד לקנות אוהלים גדולים יותר מאשר אוהלים קטנים שלא יספקו את מירב תחושת הנוחות ללנים בהם במהלך הלילה.
  2. אוהלים איכותיים בדרך כלל יכילו את הרכיבים הבאים: בד מרושת, חופה עמידה בפני מים ומוטות יציבים וקשיחים. כיסוי הגשם הוא מעיל הגשם של האוהל שבדרך כלל עשוי מחומר ניילון שעמיד לגשם ולנוזלים, עם ציפוי פוליאתילן. חשוב מאוד להקפיד על הימצאותם של החומרים הללו מפני שהם מבטיחים עמידות גבוהה ולאורך זמן של האוהלים. חשוב מאוד גם לבחור יתדות יציבים אשר יבטיחו שהאוהל יישאר יציב במהלך הלילה. כל מיש יצא לו ללון באוהל באיכות ירודה, בוודאי קם בבוקר כשהאוהל נפל עליו לחלוטין. מיותר לציים שלא מדובר בחוויה נעימה במיוחד…
  3. אוהלים איכותי מאפשרים לאוויר רע לצאת החוצה מהאוהל ולאוויר טוב לחדור לתוך האוהל. רשת העשויה מחומר איכותי מקבלת בברכה אויר טוב ונקי ומוציאה החוצה אויר מלוכלך ומיותר. באופן הזה, האוהל מאפשר תנאי מחייה ולינה אופטימאלי וסביבתו נשארת נקייה מבחינת האוויר שנכנס לתוכה והריח שבפנים האוהל.

לסיכום, על מנת לבחור אוהלים שישרתו את בעליהם על הצד הטוב ביותר, ישנו צורך להתחשב בכמה קריטריונים חשובים עליהם פרטנו במסגרת מאמר זה. נותר לנו רק לאחל לכם טיול מהנה ושינה ערבה בחיק הטבע.

 

.