כל מה שרציתם לדעת על פנס לטיולים

מי מאיתנו לא נתקל במהלך טיול בצורך להאיר אזורים חשוכים ונאלץ לעשות זאת באמצעות פנס זעיר שנישא על מחזיק המפתחות או באמצעות תאורת הטלפון הסלולארי שברשותו. פנס אמיתי הוא אחד האביזרים הנחוצים ביותר במהלך טיול קליל או טרק אתגרי. פנס נחוץ לנו בהרבה פעולות שאנחנו מבצעים במהלך טיול, החל מהארת דרך חשוכה או מעומעמת, דרך הארת חלקים בגופנו ועד הארת התיק האישי, כדי למצוא בתנאי חושך את הפריט שאנחנו ממש צריכים באותו רגע.

בענף המחנאות קיימים סוגים שונים של פנסים, המותאמים לצרכים שונים של המטיילים. יש פנס ראש, הנישא על הראש ומשחרר לפעילות את שתי הידיים; יש פנס יד גדול המופעל על ידי סוללות גדולות; יש פנס יד קטן המופעל על ידי סוללות קטנות ונועד להאיר אזורים מצומצמים. בנוסף תוכלו למצוא בחנויות למטיילים פנס שטח, המאיר שטחים גדולים בעוצמות גבוהות במיוחד. סוג הפנס אינו הקריטריון היחיד שיש לשקול בעת בחירת פנס. קיימות כמה וכמה נקודות חשובות שיש להתעכב עליהן כאשר רוצים לרכוש פנס טוב ומתאים לאופי הטיולים שאליהם אתם רוצים לצאת:

  • פנס אישי או לכולם – בררו עם עצמכם האם אתם מעוניינים לרכוש פנס אישי שישמש אתכם בלבד, או שמא אתם מעוניינים לרכוש פנס שיאיר גם למטיילים האחרים שאתכם.
  • אטום למים – עד כמה חשוב לכם לשאת פנס שיהיה אטום למים? אם מדובר בטיול מימי, כזה המשלב צלילה, שכשוך קל במים או הליכה בגשם, מומלץ לבחור פנס אטום לחלוטין למים.
  • מיקוד ופיזור האור – עד כמה חשוב לכם לפזר או למקד את אלומת האור. אם יש צורך להאיר חלל מוגדר מומלץ שיהיה זה פנס שניתן למקד בו את האור, בעוד שאם צריך להאיר אזור רחב יותר, כדאי שיהיה זה פנס שמפזר את האור.
  • עמידות – אם אתם יוצאים לטרק אינטנסיבי ומאתגר, שאף כולל טיפוס, כדאי לרכוש פנס בעל עמידות גבוהה לחבטות ולתלאות הדרך.
  • משקל – כאשר מדובר בילדים, מומלץ לרכוש פנס ונוח. מבוגרים יכולים לשאת פנס יותר כבד משקל, אולם תלוי מה היא הפעילות הנעשית תוך כדי ההארה.