הכול על תרמיל למטייל

הטיול לגליל תוכנן בקפידה ואתם כבר מזמזמים לעצמכם את השיר האהוב "קח מקל קח תרמיל, בואי איתי אל הגליל", אבל רגע. תרמיל נוח ומתאים יש לכם?. תרמיל הוא האביזר המרכזי והחיוני ביותר עבור כל מי שמתכנן טיול קטן בארץ או טיול תרמילאים גדול ואתגרי מעבר לים. בחירת תרמיל היא החלטה שמתקבלת טרם היציאה לטיול, אבל אין להקל בה ראש. תרמיל איכותי ונוח ישפר פלאים את חוויית הטיול ויקל עליכם בכל סיטואציה אפשרית במהלך הטיול. תרמיל טוב הוא כזה שיאפשר לכם לאחסן בתוכו את כל מה שאתם צריכים אתכם לדרך, מבלי לשאת בכאב את עול הפריטים שעל גבכם.

אחרי כל אלה, כיצד תדעו לבחור בתרמיל שיתאים בדיוק לכם? את הבחירה בתרמיל הנכון מלווה מערכת שיקולים של בחינת קריטריונים שונים – טיב החומרים, האקלים הצפוי בטיול, נוחות השימוש, הגודל, העמידות וכמובן המחיר. יש לבחור תרמיל המותאם לכם אישית מבלי לחשוב על מידת ההתאמה שלו לשאר הנפשות בבית. זכרו כי לכל אדם מבנה גוף משלו ולכן חשוב להתאים תרמיל לגוף, כמו כפפה אל יד. תרמיל טוב הוא כזה המחלק את עומס הנשיאה על כל חלל הגב של המטייל, תוך שימוש עיקרי באגן ובכתפיים. לכל תרמיל חדיש שנמכר בחנויות מחנאות, יש שני מוטות צדדיים המשמשים לתמיכה וכן חגורות להידוק התרמיל סביב המותן והחזה.

גוף התרמיל מגדיר את נפח האחסון, לכן חשוב לרכוש תרמיל המותאם לאופי הטיול או המסע. אם מדובר בטיולים יומיים קצרים מומלץ לשאת תרמיל קאן עד בינוני, אולם אם מדובר בטרקים של למעלה משבוע, כדאי לשאת תיק עם קיבולת שתכיל את כל החפצים. באופן טבעי, משקל התרמיל נקשר עם נפח האחסון שלו. אם אינכם צריכים לשאת כמות גדולה של פריטים, הימנעו מלשאת על גבכם תרמיל גדול. כאשר תבצעו אפיון נכון של הטיול, הטרקים ושל הציוד הדרוש לנשיאה, תחסכו בתשלום על תרגיל גדול ולא מתאים ותחסכו לגבכם נשיאה של קילוגרמים מיותרים.

למטיילים שמשלבים בין טיולים קטנים לבין טרקים ממושכים, קיימת האפשרות לרכוש תרמיל שמתפרק לשני חלקים. דרך זו מאפשרת להשאיר את החלק הגדול בשמירת חפצים ולהמשיך בטיול עם תרמיל קטן, שמותאם לכמות הפריטים שאותה נרצה לשאת על גבנו.