הכול על חולצה טרמית

טיולים מאתגרים במקומות גבוהים במיוחד, שמירות ליליות במקומות שבהן הטמפרטורות צונחות קרוב לאפס או סתם במהלך שהות רגילה במקום קר במיוחד – כל אלה מצריכים לבוש מתאים. כאשר אומרים לבוש מתאים, אין הכוונה ללבישת שכבות רבות, אלא מתכוונים לביגוד טרמי. ביגוד טרמי נועד לשמור על טמפרטורת גוף נכונה, כאשר האדם מצוי באזור שבו הטמפרטורות נמוכות מאוד, שכן אז עלול גופו להינזק אם ייחשף לקור (היפו תרמיה = חום נמוך). ביגוד טרמי מסייע בשאיבה מהירה של הזיעה או כל נוזל אחר ומשאיר את הגוף יבש ואינו חדיר לקור.

במסגרת הביגוד הטרמי הכולל, נדמה כי חולצה טרמית היא פריט הלבוש החשוב ביותר. חולצה טרמית מורכת מסיבים צפופים, שמטרתם ליצור חום בגוף ובתוך כך לשמור את החום ולמנוע ממנו להתנדף. חולצה טרמית נושאת עמה יתרונות רבים. נפרט עתה כמה וכמה מהיתרונות הבולטים של חולצה טרמית:

  • תוספת ביגוד – חולצה טרמית צמודה לגוף ואינה תופסת נפח. עובדה זו מאפשרת לשאת ביגוד ללא סרבול. יש לוודא כי אין אתם קונים חולצה טרמית תצודה מדי, שעלולה להגביל את התנועה.
  • ספיגת זיעה ונידוף – כפי שהוזכר, מטרתה העיקרית של חולצה טרמית היא לספוג את הזיעה ונוזלים אחרים שמופרשים מן הגוף ולנדף את הנוזלים אל צידו השני של הבגד. באמצעות הנידוף מסלקת חולצה טרמית עודפי חום מן הגוף.
  • מניעת ריח רע – חולצה טרמית מנדפת את הזיעה אל מחוץ לגוף ולכן מתמודדת היטב עם ריחות רעים שמאיימים לנחות על הגוף. חולצה טרמית מסייעת לשמור על רעננות ומונעת ריח רע.
  • משקל – משקלה של חולצה טרמית הוא קל בהשוואה לחולצה אחרות העשויות כותנה, צמר או פוליאסטר בלבד. משקלה הנמוך של חולצה טרמית מאפשר תנועה נוחה, קלילה ולא מסורבלת.
  • ניקיון קל ופשוט – חולצה טרמית ניתנת לשטיפה בקלות ובנוחות ומתייבשת במהירות רבה. יתרון זה מאפשר להימנע מסחיבה מיותרת של חולצות רבות במהלך טיול.