גז מדמיע

מי מאיתנו לא חווה אי פעם איום כל שהוא – איום על רכושו, על גופו, על קרוביו. ברוב המקרים נשארים המילים בגדר איום בלבד, אולם חלק קטן מהם הופכים לאלימות פיזית קשה בצורה מפתיעה או בצורה שאינה מפתיעה. כאשר אנחנו הולכים ברחוב או בכל מקום שמתאפשרת לנו התנועה בו, אנחנו רוצים להרגיש בטוחים. הדבר נכון בעיקר לנשים, שמטבען חשופות ופגיעות יותר למקרי הטרדה ואלימות מצד זרים ומצד קרובים ויכולתן להגיב או לכל היותר לשמור על עצמן לא גבוהה במיוחד. הביטחון נובע בעיקרו מהידיעה כי אם נותקף בדרך כל שהיא, נוכל להגן על עצמנו בדרך יעילה ומהירה. גז מדמיע נחשב כיום לאחד מכלי ההגנה היעילים והפופולאריים ביותר בקרב גברים ונשים גם יחד.

גז מדמיע הוא כלי שתכולתו בגז, הגורם לגירוי חריף מאוד בעיניים ובמערכת הנשימה. התזה של גז מדמיע מגרה את הרקמות הריריות של הפה, הריאות, האף וכמובן גורם לזליגת דמעות (ומכן שמו גז מדמיע, גז הגורם לדמעות). גז מדמיע שבו נעשה שימוש נפוץ בקרב המשטרה והצבא הוא גז מסוג CS. גז מדמיע מסוג זה משמש היטב את כוחות הביטחון השונים, כיוון שהוא אינו קטלני בפיזור הפגנות ומהווה אמצעי בטוח ואפקטיבי. בשאיפת גז מדמיע מסוג זה יש סיכון גבוה למוות בקרב אנשים הסובלים ממחלות לב וממחלות בדרכי הנשימה כגון אסתמה.

הסוג השני של תרסיס גז מדמיע, זה הפופולארי במיוחד בקרב אזרחים הנושאים אותו לשם הגנה עצמית, הוא תרסיס פלפל. גז מדמיע מסוג תרסיס פלפל מופק משרף צמח הפלפלת, והחומר הפעיל בו הוא לרוב רעלן עצבים טבעי שמקורו מפלפלים חריפים במיוחד. גז מדמיע מסוג זה גורם לטשטוש, לערפול ולדימוע מיידי של התוקף למשך כחצי שעה לפחות ולתופעות לוואי למשך השעות שלאחר מכן. לאחר התזת הגז יכול הקורבן לברוח מן התוקף ולהשאירו בזירה הפשע עם קשיי ראייה זמניים וכאבים שיקשו עליו לחמוק מן המקום ומידי המשטרה.

בעולם אלים ורווי בסכנות ובאנשים שרוצים להרע, גז מדמיע הוא פיתרון יעיל מאוד, בטוח ובעיקר הכרחי. אל תצאו מן הבית לא מוגנים ולא בטוחים. רכשו גז מדמיע שיספק לכם את כל הביטחון שאתם צריכים. גז מדמיע ניתן לרכוש בכל החנויות לממכר ציוד מחנאות וכמובן בחנויות הנשק השונות. ניתן להשיג תרסיס גז מדמיע בשני גדלים עיקריים – קטן וגדול.