משקפת

כאשר אנחנו יוצאים לטיול, לחיפוש או לכל הרפתקה מאתגרת אחרת, אנחנו שואפים לחוות את הדברים מקרוב. החוויה מקרוב מגדילה את התחושה ומעצימה כל אובייקט במרחב. על מנת לחוות את המרחב באמת ומקרוב נהוג לעשות שימוש במשקפת. משקפת היא אביזר המאפשר לנוע לראות מקרוב עצמים, אובייקטים בנוף, בעלי חיים, אנשים וכל  דבר אחר שרחוק מאיתנו מרחק סביר. כמו משקפי ראייה רגילים, כך גם משקפת היא אביזר אופטי, שיש להתאימו לכל אדם באופן אינדיבידואלי.

על מנת לבחור משקפת המתאימה לנו ככפפה אל יד, עלינו להגדיר לעצמנו את הצרכים, את התקציב ובעיקר את מידת הנוחות. כמו כן, משקפת היא פריט טכנולוגי, שבו כל רכיב בעל השפעה דרמטית על איכות הראייה ועל המחיר. כאשר בוחרים משקפת, צריך לסרוק את כל הנתונים במספר דגמים נבחרים, עד אשר נצמצם את הבחירה לאותה משקפת המתאימה ביותר עבורנו. הקריטריונים השונים שצריך לבדוק, בין היתר, הם:

איכות עדשת המשקפת – איכות עדשת משקפת נקבעת על ידי ציפוי העדשה. משקפת תהיה עמידה יותר בפני שריטות, כאשר ציפוי העדשה יהיה איכותי יותר. פרמטר נוסף שקובע את מידת איכות עדשתה של משקפת הוא אופן הליטוש. ככל שהמשקפת מלוטשת יותר – פרט שקשה מאוד להבחין בו – אז העדשה תהיה איכותית יותר והמחיר יאמיר בהתאם.

טווח הגדלה – יש משקפת שיכולה לספק הגדלה אחת של הטווח, בעוד שיש משקפת שיכולה לספק טווח הגדלה של מספר פעמים. בחרו משקפת העונה על צרכי טווח ההגדלה שלכם ואל תתפתו לקנות משקפת שטווח ההגדלה שלה גדול, שהרי עלותה תהיה בהתאם.

משקל – ניתן לרכוש משקפת מיני, שמשקלה הוא עד 300 גרם, וניתן לרכוש משקפת שמשקלה עד 800 גרם. קיימות משקפות גדולות וקלות יותר, העשויות מחומרים קלים ולכן מחירן גבוה יותר. חשוב להתאים את משקל המשקפת לנושא אותה, שכן אם מדובר בילד, מוטב לרכוש משקפת מיני קלה ונוחה.

מחיר – מחירה של משקפת קומפקטית איכותית עומד על 100 ש"ח לערך ומחירה של משקפת זום איכותית נע באזור ה-800 ש"ח. למרחיקי הלכת (והראייה) שביניכם, מציעות חנויות המחנאות משקפת ימית איכותית הנושאת מצפן בעלות של קרוב לאלפיים שקלים.