משקפות

אם אתם אנשים שאוהבים מים, ים, שחייה או צלילה אז חשוב מאוד שתתאימו לספורט המהנה הזה משקפת צלילה או משקפת שחיה מתאימות אשר ישפרו לכם פי כמה וכמה את החוויה הימית הזו. ההבדל בין סוגי המשקפות הוא הצורה שלהן ובעיקר הגודל ולכל אחת מהן יש למעשה שימוש אחר המתאימים לשהייה במים.

משקפת שחיה מתאימה לשחיה בבריכה או בים. היעוד שלה הוא פחות לצור התמקדות בעצמים שמתחת למים, אלא לאפשר תנועה בתוך המים. משקפת שחייה מתאימה לספורטאים אשר מעוניינים לבצע מקצים מסוימים של שחיה כשבדרך כלל בריכה מאפשרת את השימוש באפשרויות אלה. במקרים מסוימים ניתן להשיג משקפת זו עם ציפוי אשר מגן מקרינת השמש וכן מהיווצרות אדים. כמו כן, ניתן להתאים לפי הנוחות משקפות שחיה העשויות מסיליקון או מפלסטיק. כאמור, משקפת שחיה שימושית יותר לבריכות לצורך ספורט השחייה הפופולארי. בשחיה יש צורך לשלב במקצים מסוימים בין צלילה לשחיה מחוץ למים ולכן חשוב שמשקפת השחיה תהיה נוחה לדינמיות הרבה שבמים. כמו כן, אחת המטרות העיקריות של המשקפת היא מניעת כניסה של כלור לתוך העין דבר היוצר גירויים ואדמומיות.

משקפת שחיה

משקפת הצלילה מתאימה לצלילה במים במטרה לשלב בין התמקדות בעצמים שונים לבין תנועה נוחה של הגוף במים. התנועה של הגוף עם משקפת מסוג זה היא הרבה יותר איטית והפן של ההתמקדות בעצמים הרבה יותר מאפיין את ספורט הצלילה. לכן, למעשה משקפות צלילה הן בעלות עדשות גדולות יותר משל משקפות שחיה. ישנן משקפות צלילה עם עדשה כפולה וישנן משקפות בעלות מראה קלאסי יותר עם עדשה אחת בלבד. גם כאן החומרים עשויים להשתנות כאשר לעיתים המשקפת עשויה מסיליקון ולעיתים מפלסטיק כול אחד לפי הנוחות שלו. הייעוד של משקפת זו הוא לשמש ככלי לצלילה ימית ולכן מטרתה בין היתר להגן על העיניים מכניסה של מלחים אשר מזיקים לעיניים.

משפת צלילה בעיצוב מסורתי

בכול מקרה מומלץ מאוד בשהייה במים להיעזר במשקפות, כל אחת לשימוש השונה שלה כפי שהוצג. המים בים או בבריכה לא מאפשרים צלילה לאורך זמן ללא משקפת וכן יוצרים גירויים לעיניים חשופות ופגיעה בטווח הארוך בעיניים. משקפת שחיה או מסכות צלילה ידאגו תמיד שתוכלו לשמור על העיניים ובנוסף שתיהנו מכל ספורט בו תבחרו בין עם צלילה ובין עם שחיה.