ציוד צלילה לשנורקלינג

ספורט הצלילה נחשב לאחד מתחומי הספורט הימי המהנים והאהובים על אנשים רבים ברחבי העולם. ניתן לחלק את הספורט הזה לשניים: צלילה מקצועית וצלילת שנורקלינג. צלילה מקצועית משלבת ציוד מקצועי לצלילה בעומק שאליו נלווה ציוד צלילה המאפשר את השהייה בתנאי המצולות המורכב מחליפות צלילה מיוחדות, בלוני חמצן ועוד הרבה אביזרים נלווים. האפשרות השנייה, שנורקלינג, מתאימה יותר לחובבי צלילה אשר פשוט רוצים ליהנות מהמראה החזותי אשר קרוב יותר לחוף. הציוד במקרה זה הוא מנמלי לעומת הציוד המאפשר צלילה מקצועית ועליו נרחיב.

ראשית, כשחושבים על צלילת שנורקלינג עוד לפני חשיבה על ציוד צלילה צריך לחשוב על לוקיישן טוב שבו נעביר את היום המהנה. אחד המקומות המומלצים הוא שמורת האלמוגים שבחופים הדרומיים של אילת. ניתן להגיע לשם על ידי אוטובוסים מהעיר או על ידי מוניות וכן במידה ואתם עם רכב לא חסרה חנייה באזור. מבחינת מיקום השמורה יש שתי אופציות של גישה, האחת היא דרך כניסה מסודרת למתחם השמורה והאופציה השנייה היא דרך החוף הפתוח שנמצא צפונית כ- 200 מטרים לשמורה.

הגעתם ליעד הנבחר ועכשיו צריך לחשוב על ציוד צלילה בכדי לממש את השאיפה לצפות באלמוגים ובדגים אשר בסביבתם. כאן בעצם מגיעה ההמלצה החמה ביותר שלנו אליכם- את ציוד הצלילה כלל לא מומלץ להשכיר בחופים, הציוד יקר להשכרה ויכול להגיע לכ- 60 שקלים לאדם. כאשר אתם משפחה אשר רוצה לבצע שנורקלינג התענוג הזה יכול ממש לקרוע את כיסכם. ההמלצה שלנו היא לקנות מראש ציוד צלילה עוד בטרם הגעתכם לעיר הדרומית. בסופו של דבר קנייה של ציוד איכותי תשמש אתכם למשך זמן רב בחייכם ובכל פעם שתיסעו לאילת או לאתרי צלילה אחרים בעולם תוכלו להיעזר בציוד זה.

אז מה בעצם ציוד צלילה לשנורקלינג כולל? סנפירים, משקפת צלילה ושנורקל. אלה הם האביזרים העיקריים שתצטרכו בכדי לבצע את סוג הצלילה הזה. ישנם מגוון סוגים של סנפירים שתוכלו לבחור בכל מני דגמים צורות וגדלים. סנפיר איכותי עשויי מגומי עמיד במיוחד אשר המלחים והסלעים לא יזיקו לו והוא ישמר לכם לאורך זמן. מבחינת ציוד צלילה כשמדברים על משקפת כמובן הכוונה למשקפת צלילה ולא למשקפת שחייה. ההבדל הוא בגודל העדשה אשר יאפשר לכם תצפית איכותית על הדגים והאלמוגים. ניתן לבחור בעדשה אחת או בעדשה כפולה וכן להתאים את המשקפת לצורך נוחות מרבית. שנורקל לרוב מגיע כאמצעי נלווה למשקפת וגם כאן ניתן לבחור מגוון סוגים של איכויות חומר אשר מרכיבים את הבסיס של השנורקל ואת הפייה שלו.

כשחושבים על צלילת שנורקלינג ציוד צלילה הכרחי ביותר בכדי לקבל מקסימום הנאה מהצלילה. ציוד צלילה מומלץ אשר בהחלט מספיק לצלילה מסוג זה כולל: שנורקלים, משקפות וסנפירים. מאוד מומלץ לרכוש ציוד צלילה עוד בטרם נסיעתכם לאתרים השונים מכיוון שהשכרת ציוד יכולה להיות מאוד יקרה. ציוד צלילה איכותי ישמש אתכם למשך זמן ארוך ותוכלו בכל נסיעה להיעזר בו וליהנות ממנו.