ממה עשוי מעיל גשם ומה יתרונותיו הבולטים על פני מעילי חורף אחרים

הגשם ניתך על החלון. בחוץ שורר קור כלבים. אין יוצא ואין בא ונדמה שהרחובות נותרו ריקים מאדם. גם אל ביתכם שנדמה היה כמוגן מן הקור החלה לחדור רוח קרירה מן הרחוב. הדבר האחרון שהייתם רוצים לעשות ברגע זה הוא להניח את כוס המרק החמה המונחת בידיכם, ולאפשר לקור למלא את כפות הידיים שלכם שוב לאחר שכבר הצלחתם להפטר ממנו לזמן מה. למרבה הצער, דווקא עכשיו עליכם לצאת החוצה אל הרחוב ולהתייצב אל מול הקור החודר והגשם היורד בלי סוף. בעודכם מתלבטים כיצד להתמודד עם האתגר, נפל מבטכם על מעיל המונח בפינה חשוכה של הבית. מיד עטיתם על עצמכם את המעיל ופסעתם החוצה מלאי תעוזה וביטחון. מה רבה הייתה הפתעתכם, עת מצאתם את עצמכם ניצבים ספוגים במים כבר לאחר מספר צעדים מועט. זו, אם כן, הייתה הפעם האחרונה בה החלטתם לצאת החוצה בגשם כשברשותכם מעיל שהוא איננו מעיל גשם.

אם גם אתם, כמו הבחור מן הסיפור, נהגתם לחשוב עד היום שאין הבדל של ממש בין מעיל גשם לבין מעיל אופנתי רגיל, הרי שטעות בידיכם. לכל אחד מסוגי המעילים הללו שימוש שונה לחלוטין ותכלית אחרת לגמרי וכל אחד מהם יתאים לסיטואציה אחרת משל השני. מעיל סטנדרטי ופשוט יוכל לשמש כפריט אופנתי לכל דבר ועניין, אך בכל הנוגע לשימושים חורפיים פרקטיים, הוא יוכל במקרה הטוב להגן עליכם מפני קור בלבד. סוג אחר של מעיל הוא מעיל הרוח המציע הגנה מן הרוח  וזאת במידת האפשר כמובן. מעיל נוגד רוח עשוי מסוג בד שיסייע לו בתפקודו וגם שיטת העיצוב והתכנון שלו תואמים את תפקידו.

אך לשני המעילים שהזכרנו זה עתה, ישנו חסרון משמעותי למדי. שניהם מוגבלים למדי ואינם מספקים הגנה מרבית (יש שיאמרו שאינם מספקים הגנה כלל) במקרים של גשם. כך שכל עוד אתם מעוניינים במעיל שיהווה בשורה אופנתית או במעיל שיחסוך מכם מעט מן הרוח הנושבת הרי שתוכלו להסתפק באחד מן המעילים הפשוטים יותר. אך במידה ואתם מחפשים את החבילה המלאה – הגנה מן הקור, הגנה מן הרוח והגנה מן הגשם – הרי שהפתרון בעבורכם הוא מעיל גשם. אנשים רבים מעדיפים באופן טבעי לא להתפשר, ולהגיע מוכנים לימות החורף הגשומים. לכן, הם מקדימים תרופה למכה ורוכשים מעיל גשם איכותי עוד בטרם החורף מתחיל. מה גם שכל מעיל גשם איכותי צפוי להחזיק מעמד לאורך שנים ולזכות לתוחלת חיים ארוכה במיוחד.

כל מעיל גשם איכותי יציג מפרט מרשים של אלמנטים שהופכים אותו למגן האידיאלי מפני פגעי מזג האוויר החורפיים. כך למשל, ברוב מעילי הגשם ניתן יהיה למצוא כובע שאפשר לקפל לתוך המעיל בעת הצורך ולשלוף בשעה גשומה כאשר הראש משווע להגנה ולכיסוי. באשר לחומר הגלם הבולט במעילי גשם, הרי שכל מעיל גשם איכותי יהיה עשוי מניילון מובחר האטום לגשם ולרוח. כמו כן, מעיל גשם טוב צריך להגיע עם כיסים רחבים בהם ניתן להטמין את הידיים בזמנים קרים במיוחד. אלמנט אחר של מעילי גשם הוא האפשרות להצר את המעיל בתחתיתו, בפתחי השרוולים שלו ובפתח הצוואר באמצעות שרוכי כיווץ. כך במידה ובכל זאת ישנה רוח שחודרת למעיל ומקררת אתכם תוכלו להגביר את יכולת ההגנה של המעיל.

מי שאינם מעוניינים להמר על בריאותם בימות החורף הקרים, ראוי שיבחרו מעיל גשם איכותי שמציג את כל האלמנטים שציינו ומאפשר הגנה אבסולוטית מפני פגעי החורף השונים. בחירה מושכלת של מעיל גשם יכולה להיות ההבדל בין חורף רטוב וקר לבין חורף בריא ונעים.

מעיל גשם Outdoor