איך תבחרו נכון את האוהל שלכם? מה חשוב ומה חשוב פחות…הכול במאמר שלפניכם!

 

אחד הכלים החשובים ביותר בעת לינה בשטח הוא אוהל טוב ואיכותי. אוהלים משפיעים בצורה משמעותית מאוד על טיב השינה שלנו, בידוד ממזג אויר קיצוני לכאן ולכאן, בידוד אקוסטי ונוחות. במאמר זה נספק לכם אינפורמציה רלוונטית שכדאי מאוד לתת עליה את הדעת, לפני רכישת אוהל זה או אחר, על מנת שבפעם הבאה שתבחרו אוהל, תיקחו את זה שיתאם את הצרכים האישיים שלכם ויהפוך לכם את הטיול ללא פחות ממושלם- גם ביום וגם בליל…

סוגי אוהלים

כשמדברים על סוגים בעולם האוהלים, ההתייחסות היא בדרך כלל לגודל. כעיקרון, קיימים שלושה סוגים (או גדלים…) עיקריים של אוהלים:

  1. אוהלים ליחיד או לזוג- מתאים לזוג עד שלושה אנשים, לא יותר. מדובר על אוהל נמוך כזה, מאלה שצריך להתכופף על מנת להיכנס אליהם, והוא מתאים לאנשים הנוהגים לטייל לבד או עם בן זוג.
  2. אוהלי אוהלים משפחתיים- בתוך הקטגוריה הזו נמצא אוהלים המיועדים לארבעה אנשים וכאלה המיועדים לשמונה אנשים. זה הטווח באופן כללי, וכל אחד יכול לקנות את האוהל המשפחתי המתאים לצרכיו או למשפחתו. כאן, מדובר כבר באוהלים גובהים ומרווחים יותר, וכדי להיכנס לתוכם כבר בדרך כלל לא תצטרכו להתכופף. בעיקרון, הם יציבים פחות מאוהלים זוגיים ושינה בהם מעלה במידת מה את הסיכוי שהם ייפלו עליכם בעת השינה, בשל גובהם וגודלם. עם זאת, לא מדובר כאן בכלל ברזל וישנם אוהלים משפחתיים מאוד יציבים, כתלות בפרמטרים נוספים, כמו איכות החומרים מהם מיוצרים אוהלים, אופן הרכבתם וכו'.
  3. אוהלים קבוצתיים- פחות מתאימים לטיולי מחנאות. אופן התקנתם דורש מיומנות מסוימת ולוקח לו מעט זמן, והם לא נדחסים לתוך תיק קטן כזה כמו שאנו מכירים. מדובר כבר על אוהלים מאוד גדולים המכילים למעלה מ- 20 איש, וגם אם אתם נוהגים לטייל בקבוצות ענקיות, התפצלו לכמה קבוצות שינה באוהלים משפחתיים.

אוהל משפחתי

התאמת האוהל לתנאי אקלים-

מאוד חשוב לרכוש אוהלים המותאמים מבחינת האיכות, החומר והאפקטים שלהם לתנאי מזג האוויר באזור בו אתם מתכוונים לשהות. ישנם אוהלים החסינים בפני רטיבות שיתאימו לשטחים רוויי גשמים או אזורים טרופיים, אוהלים יציבים במיוחד שיהיו מאוד פונקציונאליים במקומות עם רוחות חזקות וסערות ואוהלים מיוחדים לאזורים קיציים ושטופי שמש, המבודדים אותנו מהחום שבחוץ. אם לא תבחרו אוהל שמתאים לכם מבחינת האקלים הסביבתי, גם אם יהיה איכותי מאוד, לא תשיגו את הנוחות האופטימאלית שאמורה להיות בעת לינה בשטח…

אוהל איגלו לארבעה- מבית אמגזית

הרכבת אוהלים בשטח-

בטיול כולנו מעוניינים בעיקר לנוח, ולעבוד כמה שפחות. בחרו אוהל שהרכבתו דורשת מכם כמה שפחות מאמץ. בספרות המקצועית זה נקרא אוהל בן רגע. רוב האוהלים שנמכרים היום בשוק מאוד פשוטים להרכבה, וכל אחד יכול להרכיב אותם בכמה דקות ספורות בלבד כך שכל שתצטרכו לעשות בחנות הוא לוודא שהאוהל שבחרתם הוא אכן כזה, כדי לא להתעייף אחר כך- מספיק קשה היה לכם במסלול…עכשיו, כשהגעתם לשטח, אתם רוצים רק לאכול טוב ולנוח לצד הגיטרות.

בידוד תרמי ואקוסטי באוהלים-

בחרו אוהלים שמבודדים אתכם מהחוץ, הרי זו המטרה העיקרית שלהם בסופו של דבר. שאלת הנוחות מתקשרת מאוד לשאלה האם האוהל מעניק את האפשרות לא "לסבול" מפגעי הסביבה-לא לשמוע את ציוץ הציפורים בשש בבוקר ולא לרעוד מקור.בידוד תרמי טוב באוהלים הוא קריטי ומשמעותי בבחירת אוהל איכותי!

יש עוד המון מה לספר על אוהלים, אבל את זה נשאיר לפעם הבאה. בהצלחה!