על ביגוד טרמי

ביגוד טרמי הוא פריט חובה בקרב אילו מבינכם שהחורף לא מפחיד אותם וגם בתנאי מזג אוויר של קור או אפילו קור עז, לוקחים תרמיל, מקל ויוצאים לטרקים ולטיולים בארץ ובעולם כולו. ביגוד טרמי איכותי חשוב במיוחד בנסיעות לטרקים ארוכים במדינות שונות בעולם ובמיוחד בטיולים המערבים טיפוס על הרים או על רכס הרים במסגרתם, כמו בנפאל, הודו או דרום אמריקה.

קנייה של ביגוד טרמי איכותי, שאכן ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר ויגן עליכם מפני קור קיצוני ומקפיא עצמות, דורשת לדעת מעט ידע מקדים שיעזור לכם להבין מה חשוב שיהיה בבגדים שאוטמים כמו שצריך מתנאי אקלים לא נוחים.

בכתבה זו ניתן לכם מספר דגשים וטיפים חשובים באשר לרכישה של ביגוד טרמי איכותי- למה חשוב לשים לב בעת רכישה של ביגוד טרמי ומה פחות חשוב? אילו פרמטרים קובעים איכות בנושא של ביגוד טרמי ועוד שאלות מציקות- ייענו בהמשך.

חולצה תרמית דקה וכהה

איכות הסיב בביגוד טרמי-

אחוז הסיב הנדרש על מנת לשמור על אותה רמה של חום גוף הוא ארבעים אחוזים לערך, אולי קצת פחות. לא כדאי להתפשר על פחות מכך משום שבגד העשוי ברובו מכותנה או פוליאסטר לא יבודד את הגוף שלכם בצורה מרבית, והאפקט שאמור להיות בביגוד טרמי אינו יתקיים הלכה למעשה.

עובי הבד-

הסיבים בביגוד תרמי אמורים להיות כמה שיותר דקים, ולא ההיפך, כפי שאולי הגיוני יותר לחשוב. ככל שסיבי הבד בביגוד תרמי יהיו דקים יותר- כך איכותו תהייה טובה יותר. זכרו- הרעיון של ביגוד תרמי הוא לא לחמם כמו מעיל פליז או סוודר עבה מאוד, אלא לבודד את הגוף מהקור העז שבחוץ באמצעות שימוש בבד מיוחד.

סט ביגוד טרמי לילדים

סוג הבד-

בביגוד טרמי איכותי, הבד אמור להיות בנוי מסיבים חלולים לגמרי, האוגרים את חום הגוף של המשתמש ולא נותנים לו לברוח אל מחוץ לגוף. מצד שני, ביגוד טרמי טוב, יעיל ואיכותי מנדף זיעה ולחות במקביל. כלומר סוג בד איכותי המשמש ליצירה של ביגוד תרמי, מצד אחד, משמר את חום הגוף ולא נותן לו לצאת החוצה, ומצד שני, מנדף זיעה ולחות ומאפשר לנו תחושה של נוחות מקסימאלית גם בתנאי אקלים לא נוחים בכלל. ככל שרמת הבידוד בביגוד טרמי גבוהה יותר, אחוז השימוש בסיבים חלולים (פוליפורפילן), גבוה יותר.

בהצלחה!